Місто

Житомирян з приватного сектору закликають заключити договори на вивезення сміття та нагадують про штрафи

26 березня 2019, 16:30

Значна частина жителів приватного сектору у Житомирі не має договорів на вивезення відходів, тому нерідко люди лишають непотріб обабіч доріг або просто посеред вулиць.

Про обов’язок укладання договорів на вивезення сміття 26 березня нагадали у Житомирській міській раді.

У прес-службі міськради зазначають, що працівники КП «Інспекція з благоустрою міста Житомир» та працівники компаній, які надають послуги з вивезення побутових відходів, постійно проводять роз’яснювальну роботу в приватному секторі домоволодінь, а також попереджають про відповідальність у разі незаключення договорів та надають можливість заключити договір відразу на місці.

«Є категорія мешканців приватного сектору, у яких відсутні договори на вивезення побутових відходів. Крокуючи зі свого помешкання на зупинку, їм набагато зручніше викинути пакет зі сміттям біля дороги та не заключати договір з приватною компанією, чекаючи поки комунальна служба вивезе сміття самостійно», – цитують у мерії начальника відділу комунального підприємства «Інспекція з благоустрою міста Житомир» Олександра Круглого.

У міській раді нагадують: згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території міста Житомир і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Заступник директора приватного підприємства «ВЖРЕП№ 8» Житомирської міської ради Сергій Кузьмінський розповів, що є приватні сектори в місті, де, згідно з санітарними нормами, неможливо встановити сміттєві баки, бо вулиці – зі щільною забудовою. Він пояснив, що робити мешканцям в такому випадку.

«У такому випадку потрібно звертатись до компаній перевізників, які згідно розподілу територій відповідають за ваш район. У районах, де не можна встановити баки, використовується пакетний спосіб вивезення твердих побутових відходів з зазначенням дня, години та місця складання відходів. Таким чином вивезення відходів здійснюється з кожного двора, куди виїжджає спеціальний транспорт та забирає пакети», – роз’яснив Сергій Кузьмінський.

Якщо ви ще не заключили договір з компанією на вивезення побутових відходів, ви можете звернутись до компаній, які обслуговують територію міста Житомира, – закликають у міській раді та пропонують список компаній.

Нагадаємо, 25 березня стало відомо, що інвестори розраховують до кінця 2019 року запустити в Житомирі найбільший в Україні завод із переробки несортованих твердих побутових відходів за спеціальною МБО-Т технологією.

Як повідомляв Житомир.info, 28 листопада 2018 року на позачерговому засіданні виконкому Житомирської міськради йшла мова про запровадження пілотного проекту, за яким приватний сектор матиме індивідуальні контейнери для побутового сміття.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміття смітник непотріб відходи договір приватний сектор  
Матеріали по темі