Місто

Житомирян з приватного сектору закликають заключити договори на вивезення сміття та нагадують про штрафи

26 березня 2019, 16:30

Значна частина жителів приватного сектору у Житомирі не має договорів на вивезення відходів, тому нерідко люди лишають непотріб обабіч доріг або просто посеред вулиць.

Про обов’язок укладання договорів на вивезення сміття 26 березня нагадали у Житомирській міській раді.

У прес-службі міськради зазначають, що працівники КП «Інспекція з благоустрою міста Житомир» та працівники компаній, які надають послуги з вивезення побутових відходів, постійно проводять роз’яснювальну роботу в приватному секторі домоволодінь, а також попереджають про відповідальність у разі незаключення договорів та надають можливість заключити договір відразу на місці.

«Є категорія мешканців приватного сектору, у яких відсутні договори на вивезення побутових відходів. Крокуючи зі свого помешкання на зупинку, їм набагато зручніше викинути пакет зі сміттям біля дороги та не заключати договір з приватною компанією, чекаючи поки комунальна служба вивезе сміття самостійно», – цитують у мерії начальника відділу комунального підприємства «Інспекція з благоустрою міста Житомир» Олександра Круглого.

У міській раді нагадують: згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території міста Житомир і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Заступник директора приватного підприємства «ВЖРЕП№ 8» Житомирської міської ради Сергій Кузьмінський розповів, що є приватні сектори в місті, де, згідно з санітарними нормами, неможливо встановити сміттєві баки, бо вулиці – зі щільною забудовою. Він пояснив, що робити мешканцям в такому випадку.

«У такому випадку потрібно звертатись до компаній перевізників, які згідно розподілу територій відповідають за ваш район. У районах, де не можна встановити баки, використовується пакетний спосіб вивезення твердих побутових відходів з зазначенням дня, години та місця складання відходів. Таким чином вивезення відходів здійснюється з кожного двора, куди виїжджає спеціальний транспорт та забирає пакети», – роз’яснив Сергій Кузьмінський.

Якщо ви ще не заключили договір з компанією на вивезення побутових відходів, ви можете звернутись до компаній, які обслуговують територію міста Житомира, – закликають у міській раді та пропонують список компаній.

Нагадаємо, 25 березня стало відомо, що інвестори розраховують до кінця 2019 року запустити в Житомирі найбільший в Україні завод із переробки несортованих твердих побутових відходів за спеціальною МБО-Т технологією.

Як повідомляв Житомир.info, 28 листопада 2018 року на позачерговому засіданні виконкому Житомирської міськради йшла мова про запровадження пілотного проекту, за яким приватний сектор матиме індивідуальні контейнери для побутового сміття.

Житомир.info

Теги: сміття смітник непотріб відходи договір приватний сектор  
Матеріали по темі