Місто

У соцмережі житомиряни створили «фотопідбірку» невдалого паркування авто, патрульні нагадали про штрафи

28 березня 2019, 16:14

Авто, припарковане посеред тротуару або й на «зебрі», – світлини невдало обраних місць для стоянок автомобілів у соцмережі щодня публікують житомиряни.

28 березня Житомир.info запитав у прес-службі патрульної поліції Житомирської області про розміри штрафів, які нині застосовуються за паркування у забороненому місці.

«Покарання за стоянку в забороненому законом або іншими правилами дорожнього руху місці, наприклад, ближче 10 метрів від пішохідного переходу, газонів, перехресть або тротуарів, становить 255 грн. А також водіям варто пам’ятати, що до зупинки громадського транспорту потрібно залишати не менше 30 метрів, а до початку дорожніх робіт – 10 метрів. За недотримання цих вимог також передбачено штраф 255 грн. Заборонено зупинятися і стояти автомобілем на тротуарі, якщо пішоходам для ходьби залишається менше двох метрів. Якщо водій створив перешкоду або небезпеку іншим учасникам дорожнього руху (паркування на трамвайних коліях або блокування виїзду з двору), сума штрафу становитиме 510 грн. Щоб оформити штраф, патрульні поліцейські фотографують автомобіль з двох ракурсів, зазначають час і дату. Якщо за відрізок часу, протягом якого патрульні оформляють факт порушення, водій не з’явився, виписується квитанція: один екземпляр правоохоронці залишають на лобовому склі, під «двірником», другий відправляють порушнику поштою. Також бувають випадки, що автомобіль доводиться евакуювати на штрафмайданчик», – поінформувала т. в. о. старшого інспектора прес-служби управління патрульної поліції Житомирської області Тетяна Носадчук. Вона, окрім того, зазначила, що, згідно з ч. 5 статті 122 КУпАБ, максимальний штраф передбачено за неправомірне паркування на місцях для людей з обмеженими можливостями – від 60 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 1020 грн до 1700 грн).

Тетяна Носадчук зауважила, що нерідко приїхавши за викликом, патрульні не застають на місці горе-паркувальника.

«Приміром, у нас був виклик, що на вулиці Бориса Тена на трамвайних коліях стоїть автомобіль, в якому плаче немовля. Автомобіль заблокував рух шести трамваїв. Жінка-водій поїхала до приїзду патрульних, але свідки надали фото- та відеодокази, відповідно до яких було складено матеріали та відправлено їх до міськвідділу», – розповіла т. в. о. старшого інспектора.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році в патрульній поліції Житомирської області інформували, що з початку року до 6 листопада в Житомирі за паркування на місцях визначених для осіб з інвалідністю було складено 24 постанови. За зупинку-стоянку на місцях осіб з інвалідністю склали ще 13 постанов. За вказаний період було виписано постанов-штрафів на 37 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: паркування парковка штраф  
Матеріали по темі