Події

​У Житомирі та ще двох обласних центрах діяла група шахраїв, які видавали себе за іноземних лікарів та пропонували «чудо-ліки», - Генпрокуратура

29 March 2019, 15:00

Прокуратура за наслідками досудового розслідування стосовно 15 учасників злочинної організації, яка упродовж 5 років ошукувала довірливих громадян, затвердила обвинувальні акти та скерувала їх до суду.

Про це 29 березня повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України.

«Наприкінці 2017 року підрозділами Національної поліції України, за процесуального керівництва досудовим розслідуванням працівниками Генеральної прокуратури України, ліквідовано злочинну організацію, яка упродовж 5 років ошукувала довірливих громадян переважно одиноких похилого віку», - йдеться у повідомленні.

Учасники злочинної організації, яка мала розгалужену мережу, зокрема структурні частини у м. Києві, Житомирі та Івано-Франківську, використовуючи телефонний зв'язок, вводили в оману потерпілих, шляхом повідомлення їм неправдивих відомостей про існування та діяльність на території України неіснуючих державних медичних установ, в котрих нібито працюють особи з вищою медичною освітою - лікарі, у тому числі запрошені з інших країн.

Вказані особи, видаючи себе за іноземних лікарів, розмовляючи з удаваним іноземним акцентом, пропонували за допомогою вигаданих новітніх технологій, здійснити успішне лікування будь-яких захворювань, у тому числі тяжких та невиліковних.

У подальшому, потерпілим, в окремих випадках навіть після повідомлень про можливе настання смерті у разі не придбання «чудо-ліків», пропонували за значні суми коштів неіснуючі лікарські засоби від різноманітних захворювань, у тому числі вигаданих шахраями після псевдодіагностики.

При цьому фактично реалізовувались дешеві вітчизняні лікарські засоби, з яких попередньо було видалено відповідне маркування чи дешеві біологічно активні домішки, які взагалі не є лікарськими засобами.

Також правоохоронними органами встановлено, що лідером злочинної організації є громадянин Російської Федерації, який організував вищезазначену схему з ошукання громадян на території двох країн. Наразі його оголошено у розшук, стороною обвинувачення вживаються заходи в межах міжнародного правового співробітництва.

Як повідомляв Житомир.info, за даними Держлікслужби, у 2018 році через побічну дію лікарського засобу в Житомирській області помер пацієнт.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура ГПУ шахрай ліки лікар ошуканство  
Матеріали по темі