Влада

У Житомирі завершились громадські обговорення змін до положення про бюджет участі

2 квітня 2019, 18:41

У Житомирі 2 квітня пройшли останні громадські обговорення змін положення про партиципаторний бюджет. На них колишні члени координаційної ради з питань впровадження бюджету участі та представники громадськості озвучували свої пропозиції, як саме потрібно змінити документ, щоб уникнути повторення минулорічних скандалів навколо громадського бюджету.

«Якщо узагальнювати, то враження такі, що мета по суті у всіх одна. Вони, по-перше, надактивні, вони хочуть брати у цьому участь і кожен дає свої пропозиції. Відрізнятись положення буде тим, що ми запропонували (ми проговорювали це і з депутатами, і з головами фракцій, на минулому засіданні говорили із членами координаційної ради, і вони це підтримали із деякими правками), що цього року місто запропонує декілька проектів, а житомиряни оберуть один. Коли ми проводимо бюджет участі, то кожного року багато проектів: 17, 18 і так далі. Вони маленькі, вони дешеві, і житомиряни їх не бачать. Той, хто живе на Польовій не бачить і не відчуває проекту в центрі міста. Ми вирішили, що в цьому році ми запропонуємо великі проекти. Це може бути повна реконструкція гідропарку, абсолютна реконструкція парку Гагаріна, це може бути створення інтерактивного музею для дітей на базі кінотеатру «Космос». Проектів буде багато, бо сума бюджету участі буде близько 18 мільйонів. І було б круто зробити щось велике, для всіх житомирян, куди люди зможуть приходити з дітьми», - розповідає секретар Житомирської міської ради Наталія Чиж.


Бурхливо учасники громадських обговорень дискутували на тему того, хто має увійти до нової координаційної ради, скільки у ній має бути представників від громади і чи мають до неї входити представники виконавчих органів влади.

«Кожен член коордради хоче впливати на процеси. Коли ми сьогодні говоримо про один загальний проект для міста, то лунає така річ: а для чого тоді коордрада, якщо місто, мовляв, дає проекти, а громадяни обирають? У мене тоді зворотне запитання: а що ви робили увесь час? Ви ж наче представники громади. Ви за чесні вибори, ви за рекламу. Якщо читати положення про бюджет участі, там чітко прописаний функціонал координаційної ради: організація, допомога, голосування і контроль в реалізації. І в цьому році буде класно, якщо всі підтримають один загальний проект і житомиряни відчують, а ми за рік його реалізуємо», - вважає Наталія Чиж.

Після опрацювання усіх пропозицій від громадян – остаточне слово за депутатами міської ради.

«Ми домовились ще минулого року з членами коордради, що всі пропозиції, які до нас надійдуть, ми збираємо в управлінні по зв’язках із громадськістю, ми їх узагальнюємо, проводимо громадські слухання, так само збираємо рекомендації від громади міста. Після цього знову узагальнюємо, виносимо на депутатські комісії і сесія затверджує нове положення. Шлях дуже простий, ми чуємо всіх, все збираємо в одне, випрацьовуємо і я думаю, що вийде чудовий документ, який буде служити громаді міста», - каже Наталія Чиж.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці березня у Житомирській міськраді провели перші громадські обговорення проекту Положення про бюджет участі-2019.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Чиж бюджет участі координаційна рада  
Матеріали по темі