Суспільство

У Чуднові містяни викопали на подвір’ї чавунну могильну плиту, думають – польського письменника Яна Барщевського

17 квітня 2019, 10:48

Проводячи газопровід до власного обійстя житель міста Чуднів Житомирської області викопав на подвір'ї стару чавунну плиту, згодом виявилося, що вона не що інше, як надмогильна плита відомого польського та білоруського письменника Яна Барщевського.

Про це 16 квітня пише сайт Чуднів news.

«Проводячи газопровід до власного обійстя, чуднівчанин викопав на подвір'ї стару чавунну плиту, а через 17 років виявилося, що вона не що інше, як надмогильна плита відомого польського та білоруського письменника Яна Барщевського. Власник подвір'я розповідає, що в 2002 або в 2003 році, копаючи траншею для прокладання газової труби, знайшов чавунну плиту, яка знаходилася в землі на глибині 50 сантиметрів. Знахідка була досить тяжка, вагою приблизно 30-35 кг, явно мала певний напис, який за товщею іржі неможливо було детально роздивитися. 10 років тяжка плита просто стояла під хлівом, допоки господар вирішив зацементувати подвір'я і для економії цементу просто закрив частину ділянки знайденою плитою», - зазначається на сайті.

«З часом, під впливом погодних умов, іржа з плити стерлася і став чітко помітний напис. Господарі вважали, що напис на німецькій мові і не переймалися написаним, доки 15 квітня 2019 року їхню дочку, чотирикласницю Лєну, зацікавив його переклад. Дівчинка старанно переписала прізвище та ім'я, які були початком напису, і вирішила пошукати в Інтернеті переклад. На введене прізвище пошукова система не видала жодного збігу, тоді дівчинка дописала до нього ще й ім'я і в Інтернеті одразу з'явилися посилання. Найперша стаття у Вікіпедії, яка розповідає про Яна Барщевського, польського та білоруського письменника, який жив і помер в Чуднові в 1851 році. Дуже ймовірно, що знайдена чавунна плита є надгробною плитою відомого письменника», - пишуть журналісти сайту Чуднів news.

Надпис на плиті перекладається приблизно так: «Ян Барщевський, улюбленець Бога, письменник, натхненний Ісусом. Жив помірковано 70 років. Помер 23 лютого 1851 року».

Фото з Інтернету

Як повідомляв Житомир.info, у річницю Катинського злочину та Смоленської катастрофи 10 квітня 2019 року до Житомира з візитом прибув посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі. Він ознайомився з «польськими місцями» нашого міста та відвідав польський цвинтар.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Барщевський Чуднів могильна плита письменник  
Матеріали по темі