Місто

​Житомиряни з дитячими візочками та головний архітектор тестували на доступність сквер на Лятошинського

23 April 2019, 17:48

Головний житомирський архітектор Юрій Безбородов 23 квітня прогулявся з матусями і татусем з дитячими візками, аби оцінити доступність місць громадського відпочинку у сквері на вулиці Лятошинського, реконструкція якого добігає кінця.

Ініціаторкою такого «тест-драйву» стала житомирянка Анна Павлюк, яка з-поміж інших наповнює сторінку у фейсбук «Матусі та татусі Житомира». Головний архітектор опублікував у фейсбук фото доріжок і лавок у сквері, сказала вона, і більшість користувачів почали висловлювати сумнів, чи зручно там буде проїхати з візком чи на інвалідному візку.

«Питання прохідності міста для матусь і тат з візочками ми піднімали неодноразово. Місто реконструюється, це чудово, але ми хочемо, щоб воно реконструювалося з урахуванням маломобільних груп. Так, більшість батьків, на щастя, мають дві здорові руки і ноги, і прирівнювати їх до людей з особливими потребами важкувато. Однак, якщо ти прив’язаний до візка в середньому на 2 роки, який треба штовхати перед себе, піднімати, долати сходи, прокладати маршрути з урахуванням місць, де ти проїдеш, то це, звичайно, трохи важко. Ми звикли жити з цими обмеженнями, але ж ми рухаємося до Європи і тому прагнемо, щоб громадські локації були загальнодоступні практично, а не тільки номінально. Добре, що на нас починають зважати», - сказала Житомир.info одна з модераторів групи «Матусі та татусі Житомира» Анна Павлюк.

Проїхавшись з батьками та візочками по доріжках, які вже вимостили бруківкою, та посидівши на лавочках-одиночках, Юрій Безбородов, та й самі матусі, залишилися задоволеними: тест на доступність скверу пройдений. Чого не скажеш про магазини кав’ярні на Лятошинського та Михайлівській, в які заїжджала група: в більшість із них із візком не потрапити.

«Все повинно бути в одному рівні, без бар’єрів. Для людей і інвалідністю сквер не настільки доступний, тут буде необхідний супровід, однак ми на більше й не розраховували», - говорить Юрій Безбородов.

Дуже часто мами кооперуються, щоб купити каву в центрі Житомира: одна стоїть з візками, інша йде по каву, - розповідають учасниці «тест-драйву». Або тримають двері ногою, щоб заїхати коляскою до аптеки з високим порогом.

У сквері головний архітектор розповідає: тут буде мотузкова гірка і гумове покриття, щоб діти не збивали коліна і лікті.

«Зараз встановлюють столи для шахів, довисаджують рослинність, встановлюють камери спостереження, які будуть під’єднані до «Безпечного міста». Вже є освітлення, воно вмикається у темну пору доби. Громадська вбиральня, до якої можна бути зайти будь-кому. Демонтували будку Укртелекому і будемо йти суцільним мощенням (плитки) від Київської уздовж Небесної сотні до Лятошинського. За каменюкою буде встановлене Сонячне дерево, яке даватиме вай-фай. Ще треба висадити газон, поливати двічі на день. Думаю, необхідно ще два тижні на доведення до нормального стану», - розповів Юрій Безбородов Житомир.info.

У планах також реалізація у сквері проекту бюджету участі-2018 Аліси Скворцової «Фонтан Небесної сотні».

Нагадаємо, 1 квітня 2019 року в житомирському сквері на Лятошинського почали висаджувати декоративні дерева.

Як повідомляв Житомир.info, 22 квітня 2019 під час проведення ремонтних робіт у сквері на Лятошинського відбувся зсув ґрунту, який пошкодив трубопровід.

Як оновлюється житомирський сквер на Лятошинського, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Безбородов сквер візочок  
Матеріали по темі