Влада

Житомирська обласна рада є стороною у 35 судових справах, деякі дійшли до Верховного Суду

6 травня 2019, 13:45

На розгляді в судових органах за участю Житомирської обласної ради здійснюється представництво по 35 судових справах. Предметом судового розгляду переважно є питання майнового характеру, земельних, кадрових питань, з питань погодження надання надр користування тощо.

Про це зазначається у звіті голови обласної ради Володимира Ширми за 2018 рік.

Далі – дані зі звіту:

За підтримки обласної ради судом касаційної інстанції відмовлено у задоволенні позову ПАТ «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»про стягнення з комунального підприємства «Чорнобильбуд» Житомирської обласної ради понад 17 млн. грн.

Крім того, проводиться робота по поверненню у спільну власність територіальних громад області незаконно оформлених за іншими (третіми) особами об’єктів спільної власності територіальних громад.

Так, в результаті розгляду справи за позовом Житомирської обласної ради визнано протиправним та скасовано рішення, згідно з яким незаконно оформлено право власності на нерухоме майно комунальної установи «Обласна база спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради в Андрушівці.

За принципової позиції обласної ради судом залишено без розгляду позов Олевської міської ради про часткове скасування розпорядження від 30.07.2002 № 401 «Про створення дочірніх підприємств Житомирського обласного лісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» та затвердження Статуту підприємства «Житомироблагроліс».

Після тривалого розгляду судами різних рівнів, 7 лютого 2019 року Верховним Судом прийнято судове рішення, яким підтверджено законність рішення Житомирської обласної ради від 06 квітня 2017 року щодо дострокового розірвання контракту з директором КВНЗ «Бердичівський медичний коледж Володимиром Клименюком. Ухвалюючи судове рішення судом надано правову оцінку підставам для звільнення Клименюка В.П., які серед іншого, полягали у порушеннях, що призвели до фінансових втрат, порушення останнім обов'язків щодо здійснення контролю за організацією навчально-виховної роботи тощо. Судове рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

У 2018 році мало місце звернення органів прокуратури до суду про скасування рішень обласної ради, які стосуються питання погодження видачі спеціальних дозволів на користування надрами з підстав, на думку прокуратури, протиправності протоколів Державної комісії по запасах України, відсутності оцінки впливу на довкілля, перебування родовищ в межах охоронних зон заповідників та заказників тощо.

Разом з тим, обласною радою доведено правомірність прийняття рішень в ряді справ, зокрема про погодження надання спеціального дозволу ТОВ «ТД Комета», погодження продажу на аукціоні спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування берилію Пержанського родовища та дослідно-промислової розробки циркон-рідкісноземельно-флюоритових руд Ястребецької ділянки.

Разом з тим, у разі вирішення справ не на користь обласної ради, обласною радою подаються апеляційні та касаційні скарги у встановленому законодавством порядку.

На розгляді Верховного Суду перебувають справи про визнання незаконним та скасування п’яти спеціальних дозволів, виданих ТОВ «РайтСолюшн», ТОВ «АмберХоллдинг», ТОВ «Компанія «Надра Галичини».

«У цілому за 2018 рік працівники управління юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради взяли участь у понад 150 судових засіданнях у судах усіх рівнів», - зазначається у звіті голови облради.

Нагадаємо, на черговій сесії облради 23 травня 2019 року планують заслухати звіт голови обласної ради за 2018 рік та звіт голови облдержадміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2018 рік.

Як повідомляв Житомир.info, 22 квітня 2019 року на сайті Житомирської облради був опублікований проект рішення сесії «Про звіт голови Житомирської обласної державної адміністрації Гундича І. П. та створення громадської ради при ОДА», - поданий депутатом від «Батьківщини» Анжелікою Лабунською.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада суд  
Матеріали по темі