Місто

У міськраді пояснили, чому комунальні автобуси не возили житомирян до цвинтаря «Дружба» у поминальну неділю

6 травня 2019, 16:25

У поминальну неділю, 5 травня 2019 року, комунальні автобуси Житомирського ТТУ, яких викликали для перевезення людей до міського цвинтаря «Дружба», не знадобилися через домовленості влади з приватним перевізником.

Про це в обурливому пості у фейсбук 5 травня заявив начальник автобусного парку КП ЖТТУ Роман Мусійчук.

«Сьогодні поминальний день, управління транспорту та зв'язку просило нас надати 6 автобусів на перевезення людей до кладовища з площі - ми надали! Так як в нас є 17 одиниць техніки, а по вихідному дню у нас працює 10 автобусів, тобто 7 є не задіяних у перевезені на маршруті. Але виходить, що процесами перевезень в місті керує приватний перевізник, а не влада та управління транспорту, тому що перевізник сказав що він на кладовище буде їздити, а свої комунальні автобуси женіть в парк, або він забере увесь свій транспорт. І тут вся міць сталева проявилася в управління транспорту, вони опустили голову і всього зробили так як сказав їм приватний перевізник! А як бути мені з водіями які вийшли на роботу і по факту нікуди не поїхали? Як оплатити їм цей день в повному обсягу? Жалко хлопців», - написав Роман Мусійчук.

У коментарях під дописом житомиряни скаржаться, що до цвинтаря на Крошні їздив один 30-й маршрут, який був переповнений, та припускають, що автобуси на спецрейси на кладовища виділяє перевізник Савицький.


У коментарі Житомир.info 6 травня начальник управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний пояснив, що автобуси Житомирського трамвайно-тролейбусного управління залучалися як резервні.

«Для забезпечення перевезення людей 5 травня на кладовище «Дружба» було організовано транспорт на спецрейс «Майдан Перемоги-кладовище «Дружба». Для організації цього рейсу було відібрано 60 автобусів, які мали забезпечити ці перевезення. У якості резерву розглядалися автобуси трамвайно-тролейбусного управління та приватних перевізників, які працюють по місту, по декілька машин з кожного маршруту, крім №№11 та 44, які працювали в посиленому режимі в напрямку цвинтаря. 5 травня о 7.30 ранку, зрозумівши, що в нас велика кількість великих автобусів марки Ataman, Neoplan місткістю 100-200 пасажирів, необхідність в автобусах малої місткості, в тому числі ТТУ, відпала. У нас 35 великих автобусів рухалися спецрейсом «Майдан Перемоги-цвинтар «Дружба» по 5 грн з пасажира. Вони фактично і виконали весь об’єм перевезень. А умовно резервні автобуси, які мали підстрахувати ці перевезення, було доручено направити на маршрути, на яких вони працюють регулярно. У випадку автобусів ТТУ – це 53 та 53а», - пояснив Костянтин Підпокровний.

На уточнююче запитання про те, чи знав начальник автобусного парку ЖТТУ Роман Мусійчук, що комунальні автобуси викликаються як додаткові і можуть бути відкликані, керівник управління відповів:

«Начальник автопарку виконав заявку, яку давало управління. Попереджати перевізників, в тому числі ЖТТУ, що ви давайте автобуси, а ми будемо дивитися, було б неправильно, тому що ми б узагалі не зібрали автобуси. Маючи досвід минулих років, ми підстрахувалися, аби не зірвати перевезення в поминальний день. Відволікли автобуси комунального підприємства фактично на півгодини – затратну частину понесли «аж» від Ольжича до майдану Перемоги. Враховуючи складні умови перевезення, велику кількість людей і машин на цвинтарі, дорогою до якого сталося 3 ДТП, важко сказати, збитки отримало ТТУ чи зберегло техніку від можливих пошкоджень».

Нагадаємо, у провідну неділю, 5 травня 2019 року, в Житомирі обіцяли організувати спецпідвіз від майдану Перемоги до міського кладовища «Дружба».

Як повідомляв Житомир.info, житомиряни скаржилися, що діставалися з центра міста до кладовища «Дружба» півтори години. Близько 11:00 по Чуднівській сталася ДТП: Opel зіштовхнувся з маршруткою №44.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: цвинтар кладовище Підпокровний Мусійчук автобус  
Матеріали по темі