Здоров'я

ОДА назвала вікову групу жителів Житомирської області, представники якої підписали найбільше декларацій з лікарями

13 травня 2019, 14:22

У структурі вікового розподілу жителів Житомирської області, які підписали декларації на медичне обслуговування, найбільш свідомими у виборі лікаря стали люди від 40 до 64 років.

Про це 13 травня повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

«Саме жителі Житомирської області віком від 40 до 64 років підписали найбільшу кількість декларацій з сімейними лікарями або терапевтами. Від загальної кількості пацієнтів, котрі обрали свого лікаря, майже 35% – люди цієї вікової категорії», - інформує ОДА.

Загалом в області вже понад 942 тисячі жителів підписали декларацію з сімейним лікарем, педіатром або терапевтом.

«Підписана декларація з лікарем первинки – це право пацієнта на безоплатне медичне обслуговування в певних межах (консультування, діагностика, планова вакцинація, ведення неускладненої вагітності, оформлення довідок, невідкладна допомога, а також низка аналізів і досліджень). Також задекларовані відносини з сімейним лікарем з липня матимуть ще ряд «привілеїв». У разі потреби сімейний лікар спрямує пацієнта до вузького спеціаліста, з направленням консультація буде безкоштовною. 1 липня 2019 року стартуватиме програма «Безкоштовна діагностика», перелік безоплатних послуг розшириться: до нього увійдуть додаткові аналізи, ендоскопії, операції одного дня тощо. Крім того, лише лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати е-рецепт на «Доступні ліки», - інформує ОДА з посиланням на Національну службу здоров’я України.

Розподіл за віковою групою пацієнтів області, які вже уклали декларації, виглядає так:

  • від 0 до 5 років – 71 тис. 303 (7,57%);
  • від 6 до 17 років – 144 тис. 294 (15,32%);
  • від 18 до 39 років – 232 тис. 170 (24,%);
  • від 40 до 64 років – 326 тис. 942 (34,72%);
  • від 65+ – 167 тис. 042 (17, 74%).

Нагадаємо, що з 1 квітня 2019 року держава припинила фінансування пацієнтів, які не уклали декларацію з сімейним лікарем. При невідкладних станах нададуть медичну допомогу, проте при потребі планового огляду чи консультації – спочатку запропонують підписати декларацію.

Як повідомляв Житомир.info, без декларації до лікаря первинної ланки можна ходити до 2020 року, а потім система стане повністю електронною.

У квітні 2019 житомиряни почали отримувати рецепти на ліки в електронному вигляді.

Покрокова інструкція, як підписати декларацію з сімейним лікарем, педіатром чи терапевтом, тут.

Житомир.infо

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лікар сімейний лікар декларація медична реформа  
Матеріали по темі