Місто

​Чи варто перейменовувати житомирський стадіон «Спартак»

14 травня 2019, 20:49

На житомирському стадіоні «Спартак», реконструкцію якого розпочали ще в березні 2018 року, тривають ремонтні роботи. Будівельник вже уклали штучне покриття на основному та тренувальному полі, виконують монтажні роботи на трибунах та укладають тротуарну плитку поблизу входу до стадіону із вулиці Київської.

Відкрити об'єкт планують вже найближчим часом і, допоки центральний вхід ще не облаштовано, мер Житомира повідомив, що спортивна споруда може отримати нову назву. Про це Сергій Сухомлин написав у своєму фейсбуці і закликав житомирян пропонувати варіанти в коментарях. Пост викликав масу коментарів та цілий шквал емоцій. Сам міський голова каже: оновлена споруда цілком може бути перейменована, але лише за згоди громади.

«Назва теж важлива, бо вона відкладається у свідомості людей і дітей, які там будуть займатись. Це дитячий стадіон, ми повинні розуміти, що це не другий стадіон нашої основної команди по футболу «Полісся», бо на бульварі будується і в цьому році відкриється центральний стадіон, який носить назву «Полісся». Робити дві назви «Полісся», я вважаю, недоречно, тому ми разом повинні вирішити, якою буде назва цього стадіону. Це невеликий дитячий стадіон, це накладає свої певні моменти, тому ми повинні разом вирішити, якою буде назва цього об’єкту. Якщо люди вирішать, що треба залишити «Спартак», то, напевно, потрібно залишити «Спартак», але я ще раз хочу підкреслити, що назва відкладається на свідомості. Треба визначатись», - каже мер Житомира Сергій Сухомлин.

Разом із тим мер заспокоює частину коментаторів: жодних додаткових коштів на перейменування витрачати не збираються. Навіть, якщо стадіон збереже свою стару назву, то фасад та вивіску при вході усе одно доведеться виготовляти заново.

«Витрат ніяких не буде у випадку, якщо ми захочемо залишити стару вивіску стадіону «Спартак». Якщо ж буде новий вхід в стадіон, нова рекламна вивіска, то нам все одно яку назву там вивісити. Ніяких додаткових коштів не потрібно буде. Школа називається по-іншому, тому ніяких перейменувань не буде. І ніяких додаткових коштів на це витрачати не потрібно», - переконує Сухомлин.

Перший повноцінний міський стадіон почали будувати на початку минулого століття на місці саду, який носив назву «Аркадія». Ймовірно, згодом споруда отримала назву від спортивного товариства «Спартак», яке з'явилось у 1935 році в Радянському союзі. Впродовж десятирічь стадіон носив ім'я фракійського гладіатора і подібних назв команд, стадіонів та спортивних шкіл в країнах пост-радянського простору і досі лишились тисячі. Можливе перейменування викликало різні реакції житомирян.

«Судячи із дискусії, яка розгорілась на сторінці міського голови, питання для житомирян неоднозначне, але, на мою думку, перейменувати все ж таки варто. Чи, принаймні, подумати над цим питанням. Зрозуміло, не тому, що декомунізація, не тому, що потрібно боротись за все хороше, за все нове. А тому, що сама назва стадіону «Спартак» не асоціюється з Житомиром. Має бути щось своє, щось рідне. «Спартаків» у нас багато. Спартак, герой повстання рабів в Древньому Римі, та Житомир і футбол - воно якось трохи не в’яжеться. Всі просто звикли до цієї назви. Житомиру потрібні якісь свої герої, щось таке, за що було б не соромно», - вважає редактор сайту «Спортивний Житомир» Сергій Роздум.

У спортивній школі, вихованці якої займатимуться футболом на реконструйованому стадіоні, до можливого перейменування ставляться спокійно. Тут навіть пішли далі: запитали думку тих, хто має безпосереднє відношення до споруди.

«Ми навіть запустили в своїх групах нашої школи, групах у Viber, опитування дітей, щоб дізнатись їх думку: як би вони хотіли, щоб називався стадіон, на якому вони проводять дуже багато свого часу. І десь за день, за два ми будемо мати якісь певні результати, які ми потім передамо в управління сім’ї, молоді та спорту. Я вважаю, що це нормальний процес, демократичний та європейський і цього не потрібно боятись», - вважає провідний спеціаліст у спортивних та інфраструктурних питаннях СДЮШОР «Полісся» Микола Скримінський.

Тим часом у муніципалітеті обіцяють вже найближчим часом опублікувати варіанти можливих назв оновленого міського стадіону.

Чотири варіанти назви оприлюднили на сайті міської ради 15 травня, що пропонують - дивіться тут

Нагадаємо, майбутнє перейменування стадіону «Спартак», реконструкцію якого обіцяли завершити в травні поточного року, на позачерговому засіданні міськвиконкому 10 травня 2019 року анонсував Житомирський міський голова Сергій Сухомлин. Він розповів про намір провести опитування громадян, щоб визначитися з новою назвою стадіону «Спартак».

Як повідомляв Житомир.info, в листопаді 2017 року на повторних торгах тендер на реконструкцію стадіону виграла житомирська фірма «Комунальник». 19 березня 2018 року мер Сергій Сухомлин повідомив про початок реконструкції стадіону «Спартак». На початку жовтня 2018 року начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов говорив, що після змін та коригування проекту вартість реконструкції стадіону станом на 15.08.2018 становила 45 млн 577 тис. 888 грн, з них будівельні роботи – 34 млн грн. На сесії 7 лютого 2019 року депутати проголосували за виділення на реконструкцію стадіону «Спартак» ще 7,6 млн грн, а до цього вже заплатили 22 млн грн.

25 лютого мер Сергій Сухомлин повідомив, що в режимі реального часу спостерігатиме за реконструкцією стадіону «Спартак». 1 березня 2019 року, прес-служба Житомирської міської ради повідомляла, що на стадіоні «Спартак» повністю виконанні роботи з підготовки основи під штучне покриття, з улаштування фундаментів під трибуни, влаштовано монолітні фундаменти під цифрове табло та коментаторську кабіну, виконано монтаж каркасу коментаторської кабіни тощо.

Фоторепортаж зі стадіону «Спартак» від 4 квітня 2019 року дивіться за посиланням.

Який вигляд має реконструкція цього стадіону з висоти пташиного польоту, дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Спартак стадіон реконструкція ремонт  
Матеріали по темі