Влада

Перед сесією Житомирська облрада опублікувала роз’яснення щодо присутності представників громадськості

21 травня 2019, 11:13

На сайті Житомирської облради 21 травня опублікували роз’яснення щодо присутності представників громадськості на сесіях обласної ради.

Наводимо повний текст інформації:

Відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Житомирська обласна рада є органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст області у межах повноважень, визначених Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, власними рішеннями та затвердженим регламентом.

У статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено, що сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Відповідно до регламенту роботи обласної ради сесії обласної ради проводяться гласно, із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Протоколи сесії є відкритими, оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Громадяни можуть бути присутніми на пленарних засіданнях обласної ради за умови їх попередньої реєстрації у виконавчому апараті обласної ради. З метою забезпечення належних умов проведення сесії обласної ради та унеможливлення перешкоджання здійсненню депутатських повноважень, для зареєстрованих громадян надаються спеціально підготовлені місця в сесійній залі та на балконі.

У статті 9 регламенту роботи зазначається, що реєстрація осіб, які бажають бути присутніми під час пленарного засідання ради, відбувається до початку засідання на підставі документа, який посвідчує особу. Зареєстрованим особам видається тимчасова перепустка. Порядок реєстрації осіб, які бажають бути присутніми на пленарних засіданнях обласної ради, та форма тимчасової перепустки визначаються відповідно до розпорядження голови обласної ради.

Громадяни, присутні на пленарних засіданнях обласної ради, повинні утримуватися від вчинення дій, що перешкоджають роботі обласної ради. Особам, які допускали порушення, може бути відмовлено у виданні перепустки.

Стаття 31 регламенту роботи зазначає, що особам, присутнім на пленарному засіданні обласної ради за власної ініціативи, надається слово наприкінці сесії під час розгляду питання «Різне», за умови наданої у секретаріат заяви та у разі згоди більшості депутатів від загального складу ради.

Тому, доводимо до відома громадськості, що засідання сесії обласної ради є відкритим для усіх бажаючих. Кожен може написати заяву для отримання перепуски у зручній для нього формі (письмово або в електронному варіанті). Перепуски видаються за день до початку сесії за умов пред’явлення посвідчення особи громадянина України. Представники ЗМІ можуть бути присутні на сесії за умов наявності журналістського посвідчення.

Нагадаємо, чергова сесія обласної ради запланована на 23 травня. Перед сесією облради 7 лютого цього року облрада нагадувала, що представники громадськості, які бажають бути присутніми та виступити на сесії обласної ради, мають подати заявки на ім’я голови обласної ради для виготовлення тимчасової перепустки. Перепустки надаються за наявності вільних місць відповідно до Регламенту роботи Житомирської обласної ради 7 скликання.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська облрада 25 травня 2017 року проголосувала за внесення змін до регламенту роботи, зокрема встановивши порядок доступу громадян до засідань сесії. Депутат облради від ВО «Батьківщина» Анжеліка Лабунська в квітні 2019 року підготувала проект рішення сесії щодо скасування змін до Регламенту роботи облради, які стосуються доступу громадських активістів на пленарні засідання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада активіст Регламент  
Матеріали по темі