Події

Житомирський суд відправив під варту матір вбитої п’ятирічної дівчинки, а батькові запобіжний захід обиратиме 30 травня

29 May 2019, 21:56

29 травня Корольовський районний суд Житомира обирав міру запобіжного заходу біологічним батькам Даринки Макарчук, яких підозрюють у жорстокому вбивстві. Першим у судову залу заводять Павла Макарчука. Журналістам спілкуватись із ним не дозволили, а, звертаючись до суду, він був небагатослівним.

«Я знаю, що я дуже винний. Що я ще вам можу сказати?», - каже підозрюваний Павло Макарчук.

У зв'язку з тим, що захисник підозрюваного не з'явився на засідання через зайнятість в іншому процесі, суддя переносить розгляд справ на наступний день.

«Слідчий суддя постановив: доручити регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області призначити адвоката для здійснення захисту підозрюваного Макарчука та забезпечити його прибуття на 11 годину 30 травня 2019 року до Корольовського районного суду міста Житомира для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», - зачитала ухвалу суддя Корольовського районного суду Віта Маслак.


За кілька хвилин вже інший суддя починає розгляд клопотання про обрання міри запобіжного заходу біологічній матері вбитої дівчинки. Її захисник так само не з'явився, але ухвалою суду підозрюваній призначили безоплатного адвоката. Вже під час розгляду прокурор пояснює, чому обвинувачення вимагає найжорсткішого запобіжного заходу, який передбачений законом.

(Редакція сайту Житомир.info не наводить дослівної прямої мови прокурора у текстовій версії матеріалу, оскільки в ній вказано подробиці злочину, які можуть вразити чутливих людей).

Врешті, прокурор не здатна втримати сліз, які навіть не намагається приховати.

«Суспільство невдоволене поведінкою цих горе-батьків, які фактично позбавили життя дитину, якій було п’ять років, яка тільки починала жити. Вони мало того, що не дали їй того, що мали дати батьки, вони її вбили і сховали. Це цинічний злочин. Мене як прокурора це дійсно турбує. Прошу застосувати до Клусенко запобіжний захід», - каже прокурор Людмила Кучер.

Натомість підозрювана розповідає свою версію подій і просить не залишати її під вартою. Вона, мовляв, не скоювала злочину.

Адвокат підозрюваної, звертаючись до суду, пояснив, чому його підзахисну можна не залишати під вартою.

«Хочу звернути увагу на ризики, а саме можливість Клусенко переховуватись від органів досудового слідства. Звертаю увагу, що вона має місце постійного проживання, не має можливості виїхати десь за кордон, не має закордонного паспорту, має міцні соціальні зв’язки: двох дітей, і доволі тривалий час проживає в одному місці проживання», - каже адвокат Павло Єсін.

Враховуючи обставини справи, суддя ставить цілком логічне запитання: як сталось, що дитину, яку вже забирали із цієї родини, все ж повернули батькам.

«Це не ініціатива батьків, скоріше громадських активістів. Були адвокати на громадських засадах, звертались із позовами. Зрозумійте, вони вже знали, що дитина - інвалід, вона отримує пенсію. Підозрювана не каже, до якого часу чоловік працював. Зрозумівши, що це легкі гроші, підключилась громадськість, і таким чином вони повернули дівчинку. За рахунок цих пенсій та соціальних виплат, фактично, вони існували останній час», - пояснює прокурор.

«Було б добре, щоб ці громадські активісти сиділи тут, в залі. І на них відеокамери навели», - не витримує суддя Руслан Галасюк.

«Вибачте, що перебиваю, але у своїх постах у соціальних мережах вони тепер кажуть, що це рішення суду про повернення дитини, а не їхнє», - додає прокурор Людмила Кучер.

Врешті, суддя оголошує ухвалу.

«Застосувати щодо підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в межах строку 60 діб, який обчислювати з моменту її затримання, і без визначення розміру застави. Ухвала підлягає негайному виконанню, проте може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції», - зачитав суддя.

Засідання, де розглядатиметься обрання міри запобіжного заходу щодо батька Дарини Макарчук, відбудеться у четвер, 30 травня, об 11 годині ранку.

Нагадаємо, 28 травня 2019 року стало відомо про убивство в одному із сіл Овруцького району батьками своєї 5-річної доньки. 41-річну жінку, матір 5-ти дітей (стосовно двох старших її позбавлено батьківських прав) та непрацюючого чоловіка, 50 років, затримали. Під час допиту матір зізналася, що в серпні 2018 року її співмешканець, рідний батько спільної доньки, під час сварки вдарив її кулаком, від чого дівчинка втратила свідомість і впала. Виявивши, що дитина померла, наступного дня «батько» розпалив у будинку вогонь у печі, спалив тіло доньки, а попіл і рештки виніс і викинув у річку. На позачерговому засіданні 28 травня члени виконкому підтримали пропозицію щодо покарання «активістів» та суддів, дії яких призвели до смерті 5-річної Даринки. Затриманому подружжю за вбивство рідної 5-річної доньки загрожує позбавлення волі від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.

29 травня в житомирський суд обирає міру запобіжного заходу для батьків, які вбили свою 5-річну доньку. Генеральний прокурор Юрій Луценко написав у Facebook, що прокуратура відкрила провадження за фактом службової недбалості працівників РДА та ОТГ.

Як повідомляв Житомир.info, 12 квітня 2018 року з житомирського будинку сімейного типу за рішенням суду забрали 4-річну дівчинку, яка 3 роки жила у прийомній сім’ї, і проти її волі віддали біологічній матері. Місцеві активісти влаштовували пікет й заявляли, що у них з’явилася інформація – у сімейному дитбудинку дівчинку зґвалтували. У поліції повідомили, що над дитиною не вчиняли наруги. Хто з місцевих «активістів» звинувачував батьків-вихователів і наполягав на поверненні Даринки біологічним батькам – дивіться у сюжеті.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вбиство суд  
Матеріали по темі