Події

Пологи просто неба приймали на житомирському ринку

23 March 2007, 09:25

Лікарі кажуть, якби не щасливий випадок ні мати, ні дитина не вижили б. Поруч проходила фельдшер із навколишнього села.

Вона і врятувала життя обом.
Пологи на цьому ринку приймають вперше. Перейми почалися у жінки біля ятки з пресою.
Майя Лабунець – кіоскер:
"Жінка прийшла, почала кричати - «Рожаю». Я лякалася, взагалі відійшла в сторону. Сорок хвилин «Скора» їхала. Поки «Скора» їхала, Аліна вже прийняла дитину. "
Аліна Савчук опинилася у потрібний час в потрібному місці. Приїхала до Житомира в особистих справах, але робота наздогнала її і тут. Жінка вже кілька років завідує фельдшерсько-акушерським пунктом в селі Іванівка.
Аліна Савчук – фельдшер с. Іванівка:
"Я бігом з неї куртку знімаю, підстеляю…і все …І хапаю дитя і вже тримаю. Шльопаю його вже по попі, щоб воно закричало. Дитятко почало хапати повітря, почало кричати."
Хлопчик народився семимісячним. Ледь дотягує до двох кілограмів. Зараз він – в обласній дитячій лікарні у відділені для недоношених немовлят.
Дмитро Ярмолюк – керівник неонатологічного центру:
"Якби не була вчасно надана допомога цією акушеркою із Іванівки, то могло б мати місце ускладнення з боку мами, тому що е передчасні пологи й переохолодження і навіть смерть дитини. Це – однозначно. "
Немовля житиме у родині, яку соціологи називають кризовою. Акушерка згадує – коли приймала пологи, від матері тхнуло самогоном. Хлопчика у лікарні та відвідує, але ім‘я надати не спромоглася. Породіллі – 28 років. Хоча вона незаміжня – народжує вже п’яту дитину. Із пресою не спілкується. Слова подяки акушерка-рятівниця від жінки так і не отримала.
Любов Марченко Перший канал

1tv.com.ua/news

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі