Суспільство

Сім’я з двома дітьми лікувалася через скаженого хом’яка, купленого на Житньому ринку в Житомирі

15 липня 2019, 17:08

У 2019 році в Житомирській області на сказ захворіли 29 тварин в 29 населений пунктах. Серед диких тварин зафіксували 13 випадків сказу (45% усіх випадків), мова йде про лисиць, серед домашніх – 16 (55%): 5 собак, 9 котів, 1 ВРХ, 1 хом`як.

Про це 15 липня повідомила ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України.

Завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій (ОНІ) лабораторного центру Тетяна Волкова у коментарі Житомир.info детальніше розповіла про випадок сказу з хом’яком. З’ясувалося, що мова йде про декоративну тваринку, яку сім’я з приміського села придбала у Житомирі. Випадок сказу зафіксували 10 червня цього року.

«В Оліївці Житомирського району був зафіксований випадок сказу хом’яка. Контактували з твариною двоє дорослих та діти – 2 і 10 років. Відомо, що за декілька днів до того, як у хом’яка виявили сказ, його було придбано на Житньому ринку в Житомирі. Родина проходила лікування», – розповіла Тетяна Волкова.

А сказ серед ВРХ, зі слів завідувачки відділення ОНІ, виявили в селі Піски Житомирського району. З хворою коровою контактували 12 осіб. Усі вони також отримали лікування.

Загалом випадки сказу цього року були зареєстровані в Житомирському районі – 5, в Андрушівському, Бердичівському, Черняхівському – по 3, Овруцькому, Попільнянському, Хорошівському, Чуднівському – по 2, Коростенському, Народицькому, Новоград-Волинському, Олевському, Пулинському, Радомишльському, Романівському районах – по 1 випадку.

Нагадаємо, 22 травня 2019 року в с. Пилипо-Кошара Романівського району Житомирської області бродячий кіт покусав дівчинку.

Як повідомляв Житомир.info, у 2012 році в Житомирську обласну дитячу лікарню через укус домашнім хом'ячком потрапили двоє хлопчиків та їхня сестра, жителі Житомира. У зв’язку з цим випадком на Житньому ринку тимчасово був заборонений продаж тварин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сказ лабораторний центр хом'як  
Матеріали по темі