Здоров'я

​На Михайлівській у Житомирі можна пройти експрес-тест на гепатит, про наявність якого 90% хворих навіть не здогадуються

26 липня 2019, 10:03

У п’ятницю, 26 липня, з 12.00 до 15.00 години на вулиці Михайлівській у Житомирі можна пройти експрес-тест на наявність в організмі вірусного гепатиту.

Про це розповіли в Житомирі на «круглому столі», присвяченому Всесвітньому дню боротьби з гепатитом, - поінформувала 25 липня прес-служба Житомирської ОДА.

«26 липня на вулиці Михайлівській можна буде пройти тестування, отримати консультацію лікарів та соціальних працівників, ознайомитися з інформаційними матеріалами про гепатити. І все це – безкоштовно», - поінформувала прес-служба ОДА.

За інформацією, гепатит – запалення печінки, викликане різноманітними причинами: вірусами, алкоголем, токсичними речовинами, ліками та автоімунними процесами. Гепатит B і C — два основних типи з п’яти різних інфекцій гепатиту — є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту.

«Більше 90 % інфікованих навіть не здогадуються про своє захворювання, оскільки гострий період хвороби проходить безсимптомно. Проте варто пам’ятати й те, що, не підозрюючи про свою хворобу, ви при цьому є джерелом інфікування. До того ж, вірус гепатиту може стимулювати утворення ракових клітин. Тому сьогодні дуже важливо нагадати про існування цієї хвороби, а головне про те, наскільки важливо її своєчасно діагностувати та розпочати лікування», – розповів модератор круглого столу, директор КП «Обласний центр громадського здоров’я» Олександр Зарицький.

«Кожний, хто має сімейного лікаря, може безкоштовно пройти тест на виявлення вірусу. Загалом діагностику гепатиту проводять державні і приватні медичні заклади. Якщо у вас був ризик інфікування – обов’язково пройдіть тест. В житомирських амбулаторіях є всі умови для виявлення гепатиту, в достатній кількості наявні швидкі тести. Кожного дня ми проводимо обстеження пацієнтів, які відносяться до соціальних груп. Проходимо тестування і ми – медичні працівники», - поінформувала заступниця головного лікаря з медичного обслуговування населення КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради Людмила Бондаренко.

Як повідомляв Житомир.info, 12 липня 2019 року стало відомо, що Житомирська область отримає партію безкоштовних ліків для хворих на гепатит C.

Житомир.info

Теги: гепатит тест  
Матеріали по темі