Місто

Громадські слухання, де обговорювали підвищення вартості проїзду в транспорті Житомира, тривали дві години

6 серпня 2019, 22:42

Ввечері 6 серпня пройшли анонсовані напередодні громадські слухання, на яких представники міської ради та громади обговорювали підвищення вартості проїзду на міських автобусних маршрутах та в електротранспорті. Послухати обґрунтування такого підвищення та висловити свої зауваження до сесійної зали прийшло близько сотні людей.

Зібрання розпочалося із того, що начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний розпочав презентацію, яка мала б пояснити, чому виконавчому комітету пропонується проєкт рішення щодо підвищення вартості проїзду. Втім, вже на 10-й хвилині від початку обговорення житомиряни почали висловлювати свої зауваження та ставити чиновнику запитання. Щоб систематизувати процес заступник мера Дмитро Ткачук запропонував присутнім записуватись на виступи.


Дехто із житомирян почав висловлювати зауваження щодо стану транспортних засобів, видачі квитків в громадському транспорті, хамства окремих водіїв.

Виступив на громадських обговореннях і один із приватних перевізників, який обслуговує міські та приміські маршрути. Аркадій Савицький, чиї автобуси їздять на маршруті №110, зокрема, запевнив, що відміна маршрутів №53 та №53А – це піклування про людей.

Інші громадські активісти запросили присутніх прийти на засідання виконкому 7 серпня і чомусь почали проводити історичні паралелі із Радянським Союзом.

Деякі активісти назвали вимоги перевізників та аргументи начальника управління транспорту шантажем і запропонували звернутись до виконкому із вимогою не підвищувати вартість проїзду.

Врешті-решт після двох годин «вільного мікрофону» присутні все ж вирішили звернутись до виконавчого комітету з листом, в якому громада висловить свої зауваження та пропозиції й вимагатиме не підвищувати проїзд на засіданні, яке заплановане на 7 серпня.

Фоторепортаж з громадських слухань дивіться тут

Нагадаємо, 14 червня був оприлюднений проєкт рішення міськвиконкому, яким вартість проїзду в громадському транспорті Житомира планують підвищити: у трамваях і тролейбусах проїзд коштуватиме 5 грн, у маршрутках – 7 грн, а при безготівковому розрахунку діятимуть знижки.

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2019 року житомирські перевізники заявили, що їх не влаштовує тариф у 5 грн і пропонували підвищити його щонайменше до 7 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт обговорення маршрутка перевізник  
Матеріали по темі