Влада

Мер Житомира показав постанову суду про те, що він не порушував антикорупційне законодавство

8 серпня 2019, 14:20

Мер Житомира Сергій Сухомлин у суді довів безпідставність звинувачень у порушенні антикорупційного законодавства.

Про це Сухомлин повідомив 8 серпня на своїй Facebook-сторінці.

«У суді довів безпідставність звинувачень щодо вчинення мною «корупційного правопорушення». Сьогодні отримав ухвалу – справа закрита за відсутністю складу злочину», - написав мер Житомира.

Також він виклав історію питання:

У 2017 році я вирішив придбати автомобіль Audi А8 2013 року випуску. Скористався послугами перевізника, який мав за дорученням пригнати і розмитнити авто з-за кордону.

20 липня 2017 року він передав мені автомобіль, за кілька днів я зареєстрував його у МРЕВ. Відповідно до раніше укладеної угоди, право власності на автомобіль до мене переходить з моменту передачі і повного розрахунку з перевізником. У десятиденний строк я вніс зміни у декларацію і навіть думати про це забув.

Але у листопаді 2017 року до мене прийшли працівники Департаменту захисту економіки нацполіції України в Житомирській області і заявили, що відомості про у декларацію я вніс запізно.

Спочатку правоохоронці наполягали – Audi перевізник мені передав 10 липня 2017 року на Волинській митниці. Я пояснив, що це нісенітниця, бо увесь день перебував у Житомирі. Більше того, у мене був ефір на одному з місцевих телеканалів.

Потім вони взялися доводити, що права власності на авто я набув 14 липня 2017 року. Вже на Житомирській митниці (м. Новоград-Волинський). Але й у цей день я не міг фізично бути присутнім там, бо мав відрядження у Київ.

Тим більше митниці обладнані камерами і можна легко перевірити мої слова.

Версії змінювалися кілька разів і нарешті справу передали до суду, де ми довели абсурдність претензій.

За два роки правоохоронцям так і не вдалося знайти доказів, хоча вони дуже цього хотіли. Та це вже інша історія.

Справу закрили не через закінчення строку притягнення до відповідальності, а саме за відсутністю складу адмінправопорушення.

Це принциповий для мене момент.Нагадаємо, 7 серпня 2019 року Корольовський районний суд м.Житомира розглядав адміністративну справу про порушення вимог фінансового контролю мером Сергієм Сухомлином.

Як повідомляв Житомир.info, 17 липня 2017 року Сухомлин опублікував повідомлення про отримання від громадянки України Бугай Альони Станіславівни 1 млн 560 грн за відчуження рухомого майна – автомобіля Porsche Cayenne 2011 р.в., який він придбав 30 листопада 2011 року за 930 тис. грн. 27 липня цього ж року мер Житомира опублікував повідомлення, що 20 липня 2017 року він став власником автомобіля Audi А8 2013 р.в., який за 780 тис. грн купив у литовської фірми UAB Autovainera. 31 травня 2019 року управління захисту економіки в Житомирській області повідомило, що на мера Житомира склали протокол за порушення норм Закону України «Про запобігання корупції» - несвоєчасне повідомлення про придбаний два роки тому автомобіль. На це мер Сергій Сухомлин заявив, що вважає свої дії абсолютно законними і буде оскаржувати складений протокол в суді.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Сухомлин автомобіль декларація  
Матеріали по темі