Суспільство

Підприємство з Житомирської області входить у всеукраїнський ТОП-100 забруднювачів води

10 серпня 2019, 10:34

Держводагентство оприлюднює «ТОП-100» найбільших підприємств-забруднювачів за 2018 рік. Перелік сформований на підставі даних державного обліку водокористування за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про використання води у 2018 році.

ТОП-100 7 серпня оприлюднений на сайті Державного агентства водних ресурсів.

«До переліку забруднювачів увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні (стічні) води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає встановленим у дозволах на спеціальне водокористування гранично допустимим скидам. Дані щодо скидання забруднених стічних вод передаються для відповідного реагування Держекоінспекції та Мінприроди тощо», - йдеться у повідомленні.

Очолили анти-рейтинг забруднювачів ПРАТ «АК «Київводоканал», ПРАТ «Меткомбiнат «Азовсталь», ПАТ «Днiпровський меткомбінат» (м. Камянське), ПАТ «Запорiжсталь», КП «Днiпроводоканал», ТОВ ВКФ «НАЙС» (м. Днiпро), ДМКП «Львiвводоканал», МКП «Миколаївводоканал», Фiлiя ПРУВОКС ПАТ «ДТЕКПавлоградвугiлля», КП «Чернiгiвводоканал».

«Загальна кількість підприємств, що скидають забрудненні стічні води – 539, загальний обсяг скиду забруднених зворотних (стічних) вод - 952 млн. куб. м (із них 918,6 млн. куб. м. скидають підприємства, що увійшли до рейтингу). Майже дві третини підприємств, що увійшли до анти-рейтингу «ТОП-100» розташовані на території 5 областей: Дніпропетровська – 24; Донецька – 19; Львівська – 7, Харківська – 7, Луганська - 6. Найбільше підприємств-забруднювачів належать до комунальної галузі – 74, промисловості – 18 (з них найбільші це підприємства чорної металургії - 6)», - інформує Держводагентство.

У анти-рейтингу є одне підприємство з Житомирської області – на 98 позиції знаходиться Коростишiвське мiське комунальне пiдприємство «Водоканал»: обсяг забруднених стічних вод (недостатньо очищених) за 2018 рік становить 0,482 млн. куб.м.

Нагадаємо, на початку липня цього року «Житомирводоканал» показав, як очищають воду з промзони міста та нагадав про відповідальність за порушення правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення.

Як повідомляв Житомир.info, 9 серпня 2019 року представники Асоціації водоканалів України заявили, що з 20 серпня деякі міста вимушені будуть перейти на почасову подачу води, щоб скоротити витрати на електроенергію.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держводагентство вода водоканал  
Матеріали по темі