Місто

​Що говорять житомиряни про нові велосмуги і чому від Театральної до Михайлівської вони вужчі

12 вересня 2019, 16:20

У Житомирі, на вулиці Великій Бердичівській, з'явилися дві односторонні велосмуги та позначки для місць зупинки громадського транспорту. Поки що нанесли розмітку від майдану Соборного до Старого Бульвару, надалі її планують продовжити.

Однак відрізок дороги від вул. Театральної до Михайлівської залишився без повноцінної велодоріжки через вузьку смугу руху.

«Разом з проєктантом вдалося, відповідно до осучаснених норм, звузити смуги руху та знайти місця для велосмуг. Від майдану Соборного починається велосмуга, єдине - дуже вузька територія між вулицями Театральної та Михайлівської. Там, на жаль, не велосмуга, вона неповноцінна. Розмітка просто відділяє проїжджу частину для того, щоб було продовження від майдану Соборного до вул. Івана Кочерги. В планах реконструювати вулицю Бердичівську далі, якщо не помиляюсь, до вул. Гагаріна та Жуйка. Вже розроблена схема організації дорожнього руху, де передбачені велосмуги», - каже директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет.


Журналісти Житомир.info не могли оминути і думку інших учасників дорожнього руху - автомобілістів. До того ж, деякі з самого ранку вже почали паркуватись на ділянках для велосипедистів.

«Я тут став тільки на дві хвилини, зараз виїжджаю і не затримуюсь. Я знаю, що у нас в Житомирі є тільки одна велосмуга. Це дуже погано, адже велосипедисти, коли їздять по тротуарах, заважають пішоходам. Тому підтримую створення велосмуг», - говорить водій Владислав.

«Я ще їжджу на велосипеді, тому думаю, що це доречно. Велодоріжки - це зручно, але судячи з того, що тут всі паркуються, то який сенс у цьому», - зауважує Наталія.

«Тут може статися аварія, якщо виїжджати звідси. Мені хотілося б, щоб розширили трасу, тоді було все нормально, а так це дуже вузька дорога. Думаю, що це буде заважати», - відповідає Валерій.

«Автомобілістам буде нормально їздити, а ось велосипедистам буде складно. По-перше, транспорту дуже багато, а по-друге, огородження немає ніякого для велосипедистів. В принципі, все нове - то добре, але побачимо, як буде далі», - стверджує таксист Семен.

За словами директора КП «Житомиртранспорт», відповідно до шведської концепції нульової смертності на дорогах, тільки у взаємодії автомобілісти, велосипедисти та пішоходи гарантують безпеку один одному.

«Шведський досвід показує, що, навпаки, потрібно створювати максимально з'єднувальні простори, де всі учасники, і пішоходи, і велосипедисті, були так само рівноправними з автомобілями. Так дійсно автомобіль на швидкості є більш небезпечним, але той, хто відвідував закордон, бачив, що там в центрі міста взагалі немає розмітки і створюються спільні простори. Це робить центр міста більш безпечним, екологічним та приємним для перебування», - розповідає директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет.

До кінця цього тижня на Бердичівській мають встановити велосипедні дорожні знаки та нанести перетини з велосмугами.

Нагадаємо, 2 серпня цього року директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет повідомив, що у проєкті капітального ремонту дороги на вулиці Великій Бердичівській передбачені велодоріжки.

6 вересня житомиряни тестували велосмуги, які передбачені у проєкті капітального ремонту Великої Бердичівської.

Як повідомляв Житомир.info, капітальний ремонт частини вулиці Великої Бердичівської розпочався у липні 2019 року.

У Житомирі хочуть продовжити ремонт Великої Бердичівської, і вже оголосили новий тендер на 27 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: велосмуга велодоріжка Фурлет велосипед  
Матеріали по темі