Місто

​У житомирському парку пройшов Всеукраїнський марш за права тварин

15 September 2019, 15:07

У Житомирському парку культури та відпочинку Ю. Гагаріна 15 вересня пройшов Всеукраїнський марш за права тварин. Серед головних вимог активістів: заборона використання тварин у цирках та дельфінаріях, хутрових ферм та тестування косметики на тваринах.

Також захисники вимагають створення зоополіції, запровадження в Україні дієвої системи контролю і покарання за жорстоке поводження з тваринами, чітке визначення права власності на тварину. Одночасно марші за тварин проходять у 24 містах України за ініціативи гуманістичного руху UAnimals.


«Ми збираємося у містах України, аби заявити про права тварин. Просимо місто та владу підтримати нас та впровадити правила утримання тварин, впровадження зоополіції та чіткого визначення прав власності на тварину. Закликаємо бути відповідальними та стерилізувати питомців», - розповідає організаторка маршу в Житомирі, член ГО «Громадська міська організація захисту прав тварин» Вікторія Воронкова.

Більше сотні учасників акції у Житомирі разом із домашніми тваринами пройшлися по Старому бульвару, вигукуючи гасла «Захист слабких – справа сильних», «Ми за цирк без тварин» та «Хутро – криваве жлобство».

«Тварини не можуть вийти, тому варто виходити нам. Я хочу, щоб в цирках не було тварин і в приватних колекціях. Щоб дикі тварини жили у нормальному середовищі, тобто, у дикій природі», - каже учасник маршу Вадим Осипов.

«Своїх котиків ми підібрали на вулиці, у гідропарку, і тому ми за те, щоб люди стерилізували своїх тварин, щоб не було таких трагедій, коли на наших очах можуть розірвати кошеня, коли нещасні голодні собачки бігають по вулицях. Ми за те, щоб кожен брав відповідальність за свою тваринку, і, якщо не хоче їх розводити, то стерилізував би та отримував насолоду від спілкування з ними», - відповідає Наталія Зубарева.

«Вважаю, що до тварин в нашому суспільстві ставлення не дуже правильне, тому що дуже багато знущань над ними, тому потрібно захищати тварин. У першу чергу, вводити правильно законопроєкти й подавати приклад нашим дітям, друзям та суспільству», - каже Максим Стрельцов.

Після ходи учасники маршу збирали підписи під петицією до влади про захист прав тварин, де виклали усі вищезазначені вимоги.

Нагадаємо, 30 вересня 2018 року житомиряни разом з чотирилапими друзями долучилися до всеукраїнської акції – «Маршу за права тварин».

Як повідомляв Житомир.info, 14-15 вересня житомиряни відзначають День міста. 14 вересня пройшла видовищна хода та фестиваль оркестрів на Соборному майдані, «Спортивна кухня» з Олегом Ковальчуком та вечірній концерт гуртів «KAZKA» та «Цвіт Кульбаби», який відвідали тисячі житомирян.

15 вересня на Михайлівській проходить Культурна версія святкування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: марш за тварин Ден ь міста собака  
Матеріали по темі