Місто

​Міська влада хоче запросити небайдужих житомирян та активістів на прибирання річки в парку Гагаріна

18 вересня 2019, 14:42

Аномально низький рівень води в річці Тетерів обговорювали на засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради. Чому води в річці мало, пояснив заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.

«Дійсно, є проблеми. Є проблема технічна, а є проблема погодна. Якщо з правої сторони на дамбі виконувались роботи водолазами і підприємством «Експлуатація штучних споруд» і ця проблема частково виправлена, то є і інша проблема. На даний час, починаючи з червня у нас опади нижчі за нормативи. В червні та липні опадів було в два рази менше, ніж за нормами. Останні опади в Житомирі - це 15 міліметрів ртутного стовпчика, 30 червня. На сьогодні при нормі 51 міліметр ртутного стовпчика у вересні, у нас опадів - нуль міліметрів. Тому скид води з водосховища Відсічне відбувається тільки в тих об’ємах, які ми можемо собі дозволити. Ми сьогодні не можемо залишити Житомир без води із водосховища, яке живить все місто. А скиди води в Тригір’ї та Гуйві не відбуваються по причині відсутності води в тих районах, які живлять нашу річку Тетерів», - сказав заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.

«Там є ще й інша проблема. По Кам’янці, наскільки я розумію, трохи вище за течією є декілька приватних каскадів, які не роблять скидів. Треба з точки зору законодавства спробувати вирішити це питання», - додав мер Житомира Сергій Сухомлин.


На засіданні виконкому вирішили також використати ситуацію з обмілінням Тетерева, щоб прибрати сміття на берегах річки.

«Сьогодні відпрацюйте питання по греблі і давайте дійсно розробіть з ДСНС, чи можливо спустити воду і привести річку в порядок. Загнати туди техніку, організувати суботник і один раз почистити. Ми робимо набережну і все інше, але якщо вона буде смердюча, там буде пластик, колеса і все інше, то навіщо ми все це робимо? Давайте, якщо вже така ситуація склалася, то отримаємо з неї користь», - сказав Сергій Сухомлин.

«Ми не зможемо почистити річку без спеціальної техніки. Там так просто не заженеш екскаватор, або бульдозер. Там потрібна спеціальна техніка», - зауважив Сергій Кондратюк.

«Яка саме? Напишіть перелік і ми подумаємо, де її взяти», - відповів мер.

Окрім того, члени виконкому вирішили влаштувати суботник на берегах річки в районі парку культури та відпочинку Гагаріна і запросити туди небайдужих житомирян.

«Ми просто будемо медитувати ще два тижні, а підуть дощі і ми вже нічого не зробимо. Тому давайте завтра до ранку ви складете план проведення заходів і дасте список техніки. Можна, до речі, звернутися до людей і запросити всіх», - резюмував міський голова.

Нагадаємо, у Житомирі збираються провести суботник, аби почистити русло обмілілого Тетерева.

Як повідомляв Житомир.info, на початку вересня житомиряни зафіксували спад рівня води у річці Тетерів в районі підвісного мосту в парку Гагаріна.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Тетерів суботник прибирання русло  
Матеріали по темі