Місто

У Житомирі комісія з'ясовувала, чи відповідає нормам дорожня розмітка на Великій Бердичівській

20 вересня 2019, 16:29

Чи відповідає дорожня розмітка на вулиці Велика Бердичівська державно-будівельним нормам, з`ясовували на засіданні комісії з безпеки дорожнього руху. Зокрема, мова йшла про велосмуги, які на початку місяця нанесли від старого Бульвару до майдану Соборного.

На початку засідання члени комісії заслухали представника поліції, який запевнив, що норми ДБН на цій ділянці порушені.

«Питання до ширини проїзної частини та велосмуг. Через те, що вулиця Велика Бердичівська є магістральною, то, за чинним законодавством з утриманням ДБН, ширина велосмуги має бути не менше 1,5 метра, а ширина смуг для проїзду не менше 3 метрів. Наразі такої ширини там немає», – говорить інспектор відділу безпеки дорожнього руху Руслан Хомич.


Ствердження поліцейського заперечив проєктант, який роз'яснив присутнім, що розмітка нанесена враховуючи усі особливості даної ділянки та не порушуючи ДБН.

«У цьому самому документі є примітка номер два. Тут зазначено: в умовах щільної забудови, на території охоронних та історичних пам'яток розрахункова швидкість руху може бути прийнята 50 км/год. з відповідним переліком параметрів основних елементів дороги. Коли я дивлюсь на швидкість 50 км/год., то бачу 2,75 метра ширину смуг для проїзду», – запевнив проєктант Олександр Пославський.

Заступник міського голови наголосив, що є норми, за якими транспортний потік має бути розмежований, а велосипедисти є повноцінними учасниками дорожнього руху, тому розмітка, яку ми маємо сьогодні, є оптимальним варіантом.

«У нас відбувся капітальний ремонт, тому норма 1,5 метра до нього не діє, тому ми маємо 1 метр. На ділянці, де це не могло бути реалізовано як повноцінна велосмуга, потоки розмежовані шляхом захисної смуги, на якій рух для велосипедистів дозволено. Ця ділянка, один квартал, велосмугою вважатися не може, але потоки розмежовані», – говорить заступник міського голови Дмитро Ткачук.

Зрештою комісія не затвердила схему дорожнього руху, про яку йдеться. Начальник управління транспорту Костянтин Підпокровний зауважив, що хотів би побачити офіційну відповідь поліції на запит міської ради щодо погодження схеми організації дорожнього руху. Представник поліції повідомив присутнім, що особисто цього запиту не розглядав та пообіцяв розібратися з цим питанням.

Нагадаємо, 2 серпня цього року директор КП «Житомиртранспорт» Іван Фурлет повідомив, що у проєкті капітального ремонту дороги на вулиці Великій Бердичівській передбачені велодоріжки.

6 вересня житомиряни тестували велосмуги, які передбачені у проєкті капітального ремонту Великої Бердичівської.

Як повідомляв Житомир.info, капітальний ремонт частини вулиці Великої Бердичівської розпочався у липні 2019 року.

Що думають житомиряни про нові велосмуги дивіться тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вулиця Велика Бердичівська розмітка велосмуга дорога  
Матеріали по темі