Влада

Житомирська ОДА виділила семи закладам 115 тис. грн за лікування і реабілітацію учасників АТО та членів сімей загиблих

9 October 2019, 10:02

Департамент праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації отримає 115 тис. 663,95 грн для надання грошової допомоги на лікування, санаторне курортне лікування та медичну реабілітацію учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Розпорядження про перерахування грошової допомоги голова ОДА Віталій Бунечко підписав 27 вересня.

З семи медичних установ найбільше коштів отримає комунальне некомерційне підприємство «Житомирське обласне стоматологічне медичне об’єднання» Житомирської обласної ради – 51 тис. 742,45 грн. Комунальному підприємству «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» Житомирської обласної ради перерахують 29 тис. 152,50 грн.


Зазначимо, що 4 жовтня громадська організація «Юридична Сотня» та компанія Kantar Україна в Українському кризовому медіацентрі оприлюднили результати соціологічного дослідження «Ставлення ветеранів до пільг».

Дослідження проводилося Kantar Україна протягом серпня 2019 року, опитано 1215 респондентів у 10 населених пунктах (Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Запоріжжя, Маріуполь, Кривий Ріг, Житомир, Біла Церква). Серед респондентів були особи, яких чинне законодавство відносить до ветеранів: ветерани АТО\ООС, ветерани бойових дій у Афганістані, Другої світової війни, особи з інвалідністю внаслідок війни, постраждалі учасники Революції Гідності.

До топ-6 пільг, якими користується переважна більшість ветеранів в Україні, належать: безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті, пільги на житлово-комунальні послуги, пільговий проїзд у міжміському транспорті, виплата до 5 травня, щорічне медичне обстеження та диспансеризація, додаткова оплачувана відпустка 14 днів.

«Опитані ветерани назвали пільги, якими вони хотіли б користуватися, проте якість надання їх, на даний момент, залишається низькою. Серед них: отримання земельної ділянки, першочергове безоплатне зубопротезування, щорічне медичне обстеження та диспансеризація, пріоритет в державному забезпеченні житлом», - розповіла експертка «Юридичної сотні» Юлія Морій.

Як повідомляв Житомир.info, на початку жовтня 2019 року у Facebook колишні учасники бойових дій влаштували флешмоб, у якому засуджують заяву нардепа від «Слуги народу», голови парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової щодо позбавлення пільг й соцвиплат ветеранів війни.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА медзаклади реабілітація АТО пільги  
Матеріали по темі