Влада

Ветерани митної служби проти ліквідації Житомирської митниці, президія облради їх підтримує

18 жовтня 2019, 16:55

Президія обласної ради 18 жовтня розглянула та підтримала звернення щодо ситуації з реформування Державної фіскальної служби України, зокрема ліквідації Житомирської митниці.

Про це повідомляє пресслужба облради.

Голова обласної ради Володимир Ширма поінформував про звернення від Житомирського обласного відділення Спілки ветеранів митної служби України щодо цієї проблеми.

«У зверненні ветерани митної служби наголошують на тому, що Житомирська митниця є одним із бюджетоформуючих державних органів на території області, яка функціонує з 1993 року. А постановою Кабінету Міністрів України затверджено новий перелік територіальних органів Державної митної служби, що утворюються, і яким передбачено ліквідацію Житомирської митниці та перепідпорядкування митних постів у склад Київської та Рівненської новостворених митниць. Реформування Житомирської митниці може суттєве вплинути на доходну частину бюджету області та ускладнить роботу певних категорій суб’єктів господарювання», - розповів Володимир Ширма.

Він запропонував президії проголосувати звернення до центральних органів влади, зокрема до Кабінету Міністрів України, в якому наголошується на необхідності переглянути питання ліквідації Житомирської митниці.

«В результаті такої реорганізації значно погіршаться умови для певних категорій суб’єктів господарювання області, які здійснюють зовнішньоекономічні операції та проводять митне оформлення в підрозділах Житомирської митниці. Так, підприємства Новоград-Волинського, Баранівського, Ємільчинського, Пулинського районів змушені будуть звертатися до відповідних підрозділів Рівненської митниці у м. Рівному, коли для отримання відповідних дозвільних документів необхідно звертатись у державні установи в м. Житомирі. Аналогічну ситуацію буде створено і для учасників ЗЕД в інших районах області, яким необхідно буде звертатися до відповідних підрозділів Київської митниці у м. Києві. Також, враховуючи, що усі бюджетні перерахування будуть здійснюватися через казначейські рахунки Київської митниці, Житомирська область у подальшому не отримає додаткового фінансування за рахунок перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, які будуть сплачуватися суб’єктами господарювання Житомирської області та спрямовуватися до місцевого бюджету Київської області», - зазначається у зверненні.

Також згадується експеримент з фінансового забезпечення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування.

«Протягом 2017-2018 років за рахунок перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, додаток на додану вартість з ввезених на митну територію України підакцизних товарів Головним управлінням Державної казначейської служби України у Житомирській області на спеціальні рахунки Житомирської ОДА перераховано кошти у сумі 276,4 млн грн. Зазначені суми коштів, розпорядником яких була місцева влада, створили додаткові фінансові надходження в область для вирішення проблемних питань ремонту місцевих автошляхів. З урахуванням вищезазначеного, просимо розглянути питання стосовно внесення змін у постанову КМУ в частині утворення Житомирської митниці як територіального органу Державної митної служби України», - йдеться у зверненні.

Обласна рада інформує, що рішення президії буде підписане та направлене у відповідні інстанції.

Нагадаємо, 2 жовтня 2019 року Кабінет міністрів затвердив нову регіональну структуру митниць, скоротивши їхню кількість з 26 до 16, зокрема Житомирська, Київська, Київська міська та Черкаська митниці ДФС ліквідовується і створюється Київська митниця Держмитслужби. Голови Державної митної служби Максим Нефьодов назвав це початком боротьби із «феодалізмом», коли кожна митниця – окреме князівство, зі своїми правилами, опорою на місцевих очільника ОДА, поліцейського, прокурора, СБУ-шника, ДБР-івця і т.д.

Як повідомляв Житомир.info, 17 вересня 2019 року обласне управління СБУ інформувало про викриття працівники одного із митних постів Житомирської митниці Державної фіскальної служби, які організували схему мінімізації імпортного мита комерційним структурам: здійснювали оформлення нафтопродуктів за недостовірною класифікацією за заниженими ставками мита, чим лише у 2019 році завдали державі збитків на 900 тис. грн. 30 вересня на Житомирській митниці знову проводили обшуки: співробітники Служби безпеки України викрили міжрегіональний центр з мінімізації податкових платежів, який «спеціалізувався» на розмитненні транспортних засобів за заниженою оціночною вартістю.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада митниця КМУ ДМС  
Матеріали по темі