Здоров'я

Житомирська область отримає 42 флакони препарату від раку молочної залози, який надаватиметься безкоштовно

23 жовтня 2019, 15:57

12 528 флаконів препарату «ОГІВРІ (Трастузумаб)» закуплених за державний кошт розподілені між регіонами. Найближчим часом цей препарат буде доступний в лікарні.

Про це 23 жовтня повідомив пресцентр Міністерства охорони здоров’я України, зазначаючи, що наказ про розподіл підписаний та опублікований на сайті МОЗ.

«Раніше ліки з діючою речовиною трастузумаб закуповувалися за ціною 490 доларів за флакон. Тепер закупівлі через міжнародні організації дозволили отримати втричі нижчу ціну – 155 доларів. Це означає, що доступ до безоплатного лікування отримають в рази більше пацієнтів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ефективність і якість препарату підтверджується тим, що він схвалений у країнах зі Строгим національним регулятивним агентством (SRA). Його закуповують півтора десятка європейських держав, зокрема, Німеччина, Франція, Австрія, Швеція та інші.

У Міністерстві нагадують, що закуповують ліки у межах виділеного бюджету, який щорічно приймає Верховна Рада України (у 2016 році – 3,4 млрд грн, у 2017 році 5,9 млрд грн, у 2018 році - 5,9 млрд грн, у 2019 році - 6,58 млрд грн).

«Якщо ліки є в наявності, а в лікарні з якихось причин відмовляють у їх безоплатній видачі, необхідно написати заяву на ім`я головного лікаря медичного закладу або на місцеве управління/департамент охорони здоров`я, вказавши діагноз із результатами аналізів або діагностики, що підтверджує діагноз, та необхідний препарат», – зауважують у Міністерстві охорони здоров’я.

Медичні заклади, згідно з Наказом МОЗ від 02.06.2016 №509, зобов’язані оприлюднювати інформацію щодо залишків лікарських засобів.

У додатку до про розподіл лікарського засобу для лікування онкологічних хворих зазначено, що Житомирська область отримає 42 флакони загальною вартістю 189 628,32 грн.

Скріншот з додатку до наказу

Як повідомляв Житомир.info, в жовтні 2017 року управління охорони здоров’я Житомирської міськради інформувало, що кожного року рак молочної залози діагностується у 16 тисяч жінок. Статистика стверджує, що 95% жінок мають шанс на повне одужання, якщо хворобу виявити на ранніх стадіях та провести оперативне лікування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОЗ онкозахворювання рак онкологія молочна залоза  
Матеріали по темі