Події

У Житомирській області єгер знайшов у лісі диких свиней, заражених африканською чумою

5 November 2019, 11:02

На території мисливських угідь Радомишльського району Житомирської області 4 листопада єгер виявив 2 диких свиней, заражених вірусом африканської чуми.

Про це повідомляють на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

«04.11.2019р. на території мисливських угідь Радомишльського району було виявлено 2 трупи диких свиней, результатами дослідження відібраного паталогічного матеріалу підтверджено виявлення ДНК вірусу АЧС (звітВипробувального центру ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи № 013856 п.м./19 від 04.11.2019р). Групою швидкого реагування, до складу якої увійшли представникиРадомишльського районного управління ГУ ДПСС у Житомирській області та фахівці районної лікарні ветеринарної медицини , було проведено епізоотичне розслідування. Так, спеціалістами було здійснено заходи з ліквідації захворювання : трупи тварин спалені на місці їх виявлення, шар грунту піддано обробці дезінфікуючими засобами. Заходи з недопущення поширення збудника АЧС тривають, ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області», – йдеться в повідомленні.

У коментарі Житомир.info 5 листопада в управлінні Держпродспоживслужби уточнили, що в районі карантин не оголошували.

«Єгер Радомишльського мисливського угіддя обходив територію і повідомив про знахідку 2 диких кабанів. Підтверджено ДНК вірус АЧС. Тварини заразилися від інших диких тварин і загинули на території цього мисливського угіддя. Заходи тривають. Карантин там не оголошували, оскільки на відстані 3 кілометрів у присадибних господарствах приватного сектору домашні свині не утримуються. І саме це місце, де виявили ці трупи завдяки несприятливому природному рельєфу, там доступ людей та транспорту обмежений, там ніхто не буде полювати і єгеря обходять ці території відповідно до покладених повноважень», – розповіли в управлінні.

Як повідомляв Житомир.info, в липні 2019 року у Білокоровицькому лісгоспі Олевського району серед диких свиней виявили африканську чуму.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АЧС ліс Радомишль єгер 
Матеріали по темі