Події

​Суд наклав арешт на 20 мішків каміння, мотопомпи, екскаватор і бульдозер фірми, яка в Олевському районі видобувала бурштин

22 November 2019, 11:29

У Житомирській області суд наклав арешт на майно товариства, яке на землях сільськогосподарського призначення облаштувало кар’єр з видобутку бурштину.

Про це 22 листопада повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Коростенською місцевою прокуратурою забезпечено розгляд клопотання про накладення арешту на майно товариства, вилучене під час санкціонованого обшуку (проведеного у межах досудового розслідування) у місці незаконного видобування бурштину-сирцю на землях із цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею майже 30 га поблизу села Замисловичі в Олевському районі», - йдеться у повідомленні.

Місцевою прокуратурою беззаперечно доведено у суді всі правові підстави для накладення арешту на майно, які законодавчо обґрунтовані і повністю підтверджені належними та достатніми доказами.

Відтак, ухвалою слідчого судді Овруцького районного суду від 19.11.2019 застосовано заходи забезпечення кримінального провадження стосовно майна товариства з обмеженою відповідальністю.

Зокрема, судом накладено арешт на комп’ютерну техніку (для зняття інформації), чорнову документацію, 20 мішків незаконно видобутого бурштину-сирцю, 5 мотопомп, 35 пожежних рукавів, 7 водозабірних шлангів, 6 одиниць спецтехніки (4 екскаватори, бульдозер та квадроцикл), інше устаткування і витратні матеріали, які використовувалися для видобування бурштину та можуть свідчити про ймовірну незаконну діяльність службових осіб товариства.

Також суд зобов’язав власника майна надати копії усіх документів фінансово-господарської діяльності, вилучених під час обшуку.

«Досудове розслідування за ч.2 ст.15, ч.2 ст.240 КК України (замах на злочин, порушення встановлених правил використання надр, що створило небезпеку довкіллю, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення) проводить Овруцький ВП Коростенського ВП ГУНП в області. Процесуальне керівництво здійснює Коростенська місцева прокуратура», - повідомили в пресслужбі.

Нагадаємо, прокуратура Житомирської області повідомила, що 1 листопада 2019 року проведено санкціонований обшук у місці здійснення товариством з обмеженою відповідальністю незаконного видобування бурштину в Олевському районі. Зазначалося, що ТОВ на землях сільськогосподарського призначення облаштувало кар’єр та видобувало бурштин, під час обшуку було вилучено 20 мішків каменю-сирцю та спецтехніку.

Наступного дня компанія «Райт Солюшн», яка видобуває бурштин в Олевському районі, заявила про тиск на бізнес.

Зазначимо, що 26 вересня 2019 року на сайті Житомир.info був оприлюднений репортаж наших журналістів з Олевського району про наслідки незаконного видобутку бурштину. Зокрема, йшлося про ТОВ «Райт Солюшн», яке володіє кількома спецдозволами на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ бурштину на півночі Житомирщини.

Як повідомляв Житомир.info, 25 квітня 2018 року ТОВ «Райт Солюшн» виграло у Верховному суді справу щодо спецдозволу на розробку родовища бурштину в Овруцькому районі між селами Сирниця та Селизівка площею 1021 га.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: бурштин кар'єр Райт Солюшн Олевськ  
Матеріали по темі