Місто

Житомиряни, які не хочуть будівництва заправки, отримали відповідь на запит: екологічна перевірка була

28 жовтня 2019, 16:23

Зранку, 28 жовтня, противники будівництва АЗС на проспекті Незалежності, 29 у Житомирі прийшли до начальника управління ДАБІ Житомирської області Сергія Сербіна. Люди хотіли отримати відповідь на усний інформаційний запит, який був озвучений під час мітингу 24 жовтня.

Містянам продемонстрували проєктну документацію за 2017 рік, дозвіл на будівництво та лист від Мінрегіону. Начальник управління обласної ДАБІ Сергій Сербін роз'яснив, що екологічна перевірка все ж таки проводилась, адже до експертизи був залучений відповідний експерт.


«Лист-роз'яснення Мінрегіону, з підписом заступника міністра, стосовно можливості видачі дозволу на про проєктну документацію, яка пройшла експертизу до набуття чинності закону «Про оцінку впливу на довкілля». У складі експертів є експерт, який має право робити експертний висновок оцінки впливу на середовище. Вона є, підписи також є, у рамках інформаційного запиту надамо копію», - говорить начальник управління ДАБІ у Житомирській області Сергій Сербін.

Люди зі свого боку наполягали, що порушення є.

«Це зараз порушення норм таких, що спричиняють для мешканців всього району — і екологічні, і всі на світі. Мало того, що там труба, яка небезпечна, що може зірватися. І ви не можете накласти заборону або призупинити. Для простої людини ви би знайшли багато приводів аби оштрафувати, скасувати», — говорить житомирянка Ірина Істоміна.

Місцеві жителі говорять, що відповідь їх не задовольнила, бо в них залишаються питання стосовно проєкту.

«На жаль, ми не отримали якоїсь відповіді, яка нас би задовольнила у тому сенсі, що всі відправляють нас один до одного. Ситуація така, що ніби ніхто ні за що не відповідає. Начальник відповів, що його повноваження певним чином обмежені. Що дозвіл на будівництво надав Київ відповідно до зібраного пакета документів забудовником, який готували незалежні експерти, і завдання архітектурної інспекції було лише перевірити відповідність законам, нормативам. І з цього питання у них ніби все сходиться», — ділиться місцева жителька Алла Ликова.

Люди кажуть, що чекають на результати перевірки.

«Начальник обіцяв провести перевірку щодо особливості плану забудови, бо там є певні невідповідності. На робочій групі забудовник говорив, що були внесені зміни у план, але тут ми бачимо лише план за 2017 рік, хоча мали бути зміни ось тут, адже у нас є лист про певні порушення від кінця серпня 2019 року. Отже, мали бути зміни у плані, і нам сказали, що вони є, але досі у плані фігурує сервіс та мийка, про що на робочій групі нам обіцяли, що не має бути. Отже, архітектура наразі не бачить тих планів, про які нам говорять у мерії. Питання залишилися, і ми сподіваємося, що через 10 днів буде проведена перевірка, і ми отримаємо відповіді», — говорить Алла Ликова.

Нагадаємо, 24 жовтня 2019 біля будівлі Житомирської облдержадміністрації зібралося кілька десятків містян – люди прийшли на акцію проти будівництва АЗС на проспекті Незалежності. До протестувальників вийшли голова ОДА Віталій Бунечко, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, народний депутат Ігор Герасименко. Врешті з’ясувалося, що забудовник не має оцінки впливу на довкілля. На підставі цього в управлінні Державної архітектурно-будівельної інспекції Житомирської області пообіцяли звертатися до Києва, аби там переглянули дозвіл на будівництво.

Як повідомляв Житомир.info, протести проти будівництва АЗС на проспекті Незалежності, 29 тривають ще з 2017 року. Так, 23 серпня 2017 житомиряни перекрили проспект Незалежності, протестуючи проти заправки біля своїх будинків. Жителі мікрорайону «Міськмолзавод» з плакатами приходили на позачергову сесію міської ради 29 серпня того ж року, і мер Сергій Сухомлин пообіцяв зустрітися з ініціативною групою і розібратися в законності будівництва АЗС. 31 серпня 2017 року близько сотні людей на знак протесту проти будівництва АЗС перекрили проспект Незалежності, безперервно рухаючись двома пішохідними переходами.

22 жовтня 2019 року, рівно через місяць після попереднього перекриття, кілька десятків людей вийшли на житомирський проспект Незалежності. Вони ходили по пішохідному переходу з плакатами та дитячими візками, виступаючи проти будівництва автозаправки на просп. Незалежності, 29.

Законність будівництва АЗС по проспекту Незалежності у Житомирі мала перевірити місцева прокуратура, до якої за допомогою звернулись обурені мешканці прилеглого мікрорайону. У міській раді тоді створили робочу групу по цьому будівництву, проте уже у вересні 2017 вона припинила свою роботу, бо громада подала до суду.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АЗС заправка просп. Незалежності  
Матеріали по темі