Влада

​Мер Житомира розповів подробиці зустрічі з колективом лікеро-горілчаного заводу

29 листопада 2019, 14:35

Мер Житомира Сергій Сухомлин розповів подробиці зустрічі з колективом Житомирського лікеро-горілчаного заводу, яка відбулась напередодні 28 листопада. На запрошення колективу міський голова та депутати міської ради зустрілись із співробітниками заводу, які впродовж останніх кількох тижнів не випускають продукції з виробничих ліній.

«Зараз підприємство фактично стоїть вже три тижні, не відпускає продукцію. Борги збільшуються, не ведеться ніякої діяльності, зараз вже підходять до погашення облігації зі сплати акцизу. Сума заборгованостей - 14 мільйонів, в січні буде сума ще приблизно в 15 мільйонів гривень. Є борги за газ і є загроза відключення підприємства вже в цей понеділок від газопостачання та від електроенергії. На дворі стоїть фактично мінусова температура. Обладнання може просто заморозитись і підприємство потім вже просто не запуститься», - каже мер Житомира Сергій Сухомлин.


За словами міського голови, варіанти порятунку підприємства існують, один із них, передачу заводу в комунальну власність, навіть, озвучили на сесії міської ради. Наразі колектив має зустрітись із власниками, так званим, ДУСом.

«Незрозуміла позиція керівництва підприємства, ми запрошували на позачергову сесію, яку проводили на прохання трудового колективу - директор не прийшов. На наступний день я намагався із ним зустрітись, він обіцяв і не прийшов. Сказав, що поїхав у Київ. Після цього ми поїхали із депутатами на підприємство. Вчора ми спілкувались із колективом, вчора також спілкувались із заступником голови Житомирської адміністрації з цього питання, також говорили із нардепом Ігорем Герасименком. Сьогодні народний депутат зустрічається з міністром економіки щодо цього питання. А на понеділок колективу призначили зустріч в управлінні у справах президента. Міську владу на цій зустрічі бачити не хочуть і я не намагатимусь їхати туди, щоб на неї потрапити. Нехай вони самі вирішать проблему заводу», - каже Сергій Сухомлин.

Не виключає мер і ситуації, коли Житомирський лікеро-горілчаний завод опиниться під загрозою зникнення.

«В структурі цього підприємства є Чуднівський спиртозавод. І ми розуміємо, що поки є монополія держави на виробництво спирту, цей завод значно більше цікавить гравців на цьому ринку. Бо головне - це спирт. В тому то й полягає справа, що сам лікеро-горілчаний завод в місті Житомирі може просто бути нікому не потрібен. Будь-який інвестор, який може купити це підприємство, а там не самі сучасні лінії стоять, там не дуже велике виробництво по сучасним технологіям. Просто хтось забере торгівельні марки (таке можливо), буде на своєму сучасному заводі розливати «Президентський стандарт», «Житомирську на бруньках». А цей майданчик просто перепродадуть під будівництво багатоповерхівок і 400 сімей втратять роботу, а місто - бренд та історію», - припускає Сухомлин.

Нагадаємо, 27 листопада на позачерговій сесії міської ради депутати висловили готовність прийняти у комунальну власність Житомирський лікеро-горілчаний завод.

Як повідомляв Житомир.info, 25 листопада 2019 року колектив Житомирського лікеро-горілчаного заводу направив звернення президенту, прем’єр-міністру України та керівнику Державного управління справами з проханням негайно втрутитись «в ситуацію, яка склалася на заводі». Колектив, зокрема, виразив недовіру генеральному директору підприємства.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ЖЛГЗ  
Матеріали по темі