Влада

Житомир – місто можливостей, але мера хочуть переобрати лише 34%. Результати опитування

9 грудня 2019, 15:40

Житомир знаходиться в трійці лідерів за індексом можливостей та свобод серед інших обласних центрів України.

Це дані п’ятого всеукраїнського муніципального опитування, яке було проведене Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Результати оприлюднили 9 грудня 2019 року.

Найвищий індекс можливостей та свобод мають три обласні центри – Житомир, Івано-Франківськ і Вінниця.

Зокрема, Івано-Франківськ на першому місці за можливістю вільно висловлювати власні думки, Житомир тут на шостій позиції, хоча таку можливість на відмінно оцінили 28% опитаних, більше лише в Івано-Франківська (34%). Цікаво, що «свобода слова» житомирян на останній час значно покращилася.

Житомир – беззаперечний лідер за можливість жителів у процес формування рішень в місті: 57% позитивно оцінюють таку можливість, при цьому 17% - на відмінно.

Також Житомир входить до п’ятірки міст, де найрізноманітніше дозвілля. Також у нашому місті найбільше людей, які на відмінно оцінюють можливості самореалізуватися і робити те, що любиш – 19% і найбільший відсоток тих, хто на відмінно оцінює можливість займатися підприємницькою діяльністю та отримувати достатньо грошей за свою роботу.

На запитання, чи почувають себе безпечно житомиряни, які йдуть додому самі після настання темряви, 44% відповіли «так», 45% - «ні». До речі, трійка найбезпечніших обласних центрів України – Хмельницький, Луцьк, Вінниця; трійна найнебезпечніших – Херсон, Кропивницький, Запоріжжя.

Щодо міської влади, то 57% схвалюють діяльність мера Житомира, 26% - не схвалюють, але лише 34% вважають, що його треба переобрати на другий термін, а 12% впевнені, що його треба якнайшвидше усунути від влади. Водночас 59% позитивно оцінюють роботу мера Сергія Сухомлина

Діяльністю міської ради задоволені 52% опитаних житомирян, не схвалюють її роботу 40%. Роботу облдержадміністрації позитивно оцінюють 42%, негативно – 22%, майже такі ж результати щодо роботи обласної ради – 42% та 23%, відповідно.

У порівнянні з лютим 2018 року в Житомирі зросла кількість тих, хто давав хабар представникам міської влади та освітніх закладів і трохи зменшилась стосовно медичних закладів.

При цьому 67% опитаних вважають, що корупція – це суттєва проблема на рівні міської влади і лише 15% впевнені, що мер докладає зусиль для подолання корупції.

Цікаво, що у Житомирі найменший відсоток тих, хто хоче, щоб держава брала на себе більше відповідальності у забезпечення життя кожного громадянина – лише 53%, тоді як у Сєверодонецьку та Херсоні таких більше 70%.

Всі результати п’ятого муніципального опитування дивіться тут

Нагадаємо, цьогорічне муніципальне опитування показало, що у Житомирі погана ситуація зі сміттям та водопостачанням, але школи і дитсадки містянам подобаються.

Як повідомляв Житомир.info, за рік Житомир опустився на сім позицій у рейтингу найкомфортніших міст України і станом на жовтень 2019 року займав 16 місце з 22.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опитування мыськрада мер  
Матеріали по темі