Економіка

Житомир у рейтингу українських міст з найдорожчою «комуналкою»

24 лютого 2020, 11:52

Найбільше за комунальні платежі сплачують в Дніпрі, далі йдуть Кропивницький і Суми, найменше платять в Ужгороді і Чернівцях.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на матеріал Liga.Бізнес, оприлюднений 24 лютого 2020 року.

«У рейтингу розраховані нормативні витрати на комунальні послуги однієї сім'ї з трьох осіб, які проживають у квартирі площею 50 кв м. У квартирі є: гаряча/холодна вода, тепло, електроенергія і газ, але відсутні лічильники. У виданні зазначають, що реальні цифри найімовірніше відрізняються від абсолютних результатів, оскільки у кожного домогосподарства завдяки різним лічильників індивідуальне споживання», - пише видання.

З урахуванням всіх платежів, сім'я з трьох осіб, які проживають в Дніпрі без лічильників, може заплатити за комуналку 3466 грн. Друге місце - Кропивницький, де без тарифу на утримання будинку і поставку гарячої води, фінальний платіж - 3 379,13 грн, далі йдуть Суми - 3350 грн. Найменше платять в Ужгороді, де без тарифу за опалення і постачання гарячої води, комуналка - 854,5 грн. Трохи більше в Чернівцях - 1 840,8 грн (без платежу за утримання будинку та поставку гарячої води) і Херсоні - 2331,9 грн (без тарифу на тепло і поставку гарячої води).

У Житомирі загальна сума за комуналку (без тарифів на утримання будинку та гарячу воду), становить 2360,2 грн.

«У кожного міста різні тарифи на комунальні послуги: все залежить від безлічі факторів, включаючи стан інфраструктури, щільності населення і його розташування. Виняток – вартість електроенергії і ціна на газ, які для населення підпадають під пільгову категорію», - зазначає Liga.Бізнес.

Як повідомляв Житомир.info, з 5 лютого 2020 року у Житомирі зросли тарифи на воду: водопостачання – на 29,4%, водовідведення – на 31,9%. Директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін на брифінгу 10 лютого пояснив, з чого складається тариф на централізоване водопостачання та водовідведення і за що саме платитимуть споживачі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тариф комунальні послуги рейтинг  
Матеріали по темі