Місто

У Житомирі біля телецентру пройшла акція проти скорочення годин власного мовлення філії Суспільного

25 лютого 2020, 15:33

Працівники «UA:Житомир» 25 лютого влаштували протест під будівлею телецентру.

Місцеві журналісти заявили, що виступають проти скорочення годин власного мовлення, адже це призведе до знищення регіональних телерадіокомпаній.

«Ми виступаємо щоб, хоча б поки, залишили 3 години власного щоденного мовлення. Адже нова концепція, яку намагаються впровадити члени правління ПАТ «НСТУ», залишає одну годину виробництва власного мовлення. Це надзвичайно мало, тому що за одну годину нереально показати, чим живе область у повному обсязі. Ми не можемо достатньо висвітлювати питань децентралізації, на сьогодні достатньо важливих, а ні земельних питань або культури, мистецтва. Тому ми виступаємо проти цього свавілля. Виникає занепокоєння, адже кошти Верховна рада на розвиток Суспільного виділила майже у повному обсязі. А це понад 1 мільярд 700 тис. грн. Тому те, що сьогодні намагаються зробити, веде до знищення регіональних телерадіокомпаній», – говорить ведуча ранкової програми на «UA: Житомир» Наталія Дехтієвська.


Інформацію, що реформа передбачає скорочення працівників телебачення, протестуючі не підтвердили.

«Щодо скорочення кадрів поки офіційної інформації немає, ми працюємо у тому режимі, у якому працювали. Ніби створюється всередині нашої телерадіокомпанії якесь окреме бюро. Конкретно ми не бачили документів, за якими створено нове підприємство, немає ніяких наказів, за якими люди, які щось підписують, йдуть щось робити. Тому щодо скорочення (штату, – ред.) інформації поки немає», – каже Наталія Дехтієвська.

Проти впровадження нової концепція будуть й надалі боротися разом з колегами з інших регіонів, кажуть працівники телеканалу.

«Мета – знищити регіональне телемовлення України. Така моя думка та багатьох голів комітетів у регіональних філіях. Ми створили комітет захисту регіонального мовлення у Житомирській області і вже спільно з іншими комітетами інших філій звертаємося до різних інституцій за допомогою, роз’ясненнями таким чином боремося проти того, аби знищити наше телебачення», – ділиться Наталія Дехтієвська.

Працівники «UA: Житомир» зазначили, що для повноцінного висвітлення новин нашого регіон їм потрібно хоча б 6 годин мовлення.

«Зараз у нас працює 92 людини в штаті, працює близько 70 людей, адже 20 у декретній відпустці. Три години мовлення: ранковий ефір – 2 години, 40 хв. вечірня аналітична програма, 20 хвилин новини. Мінімум 6 годин потрібно для щоденного власного регіонального виробництва», – переконана Наталія Дехтієвська.

Проте продюсерка телеканалу запевняє, що фактично години не скорочують, а трансформують.

«Щодо концепції: зберігаються новини, збільшується відрізок суспільно-політичної програми «Тема дня», яка виходить вечорі. Наразі вона 26 хвилин, збільшується до 40 хвилин за концепцією Суспільного регіонального мовлення на 2020-2021 рр. Щоправда, ранкові програми, які зараз йдуть в ефірі на «UA.Житомир», за планами, трансформуватимуться в єдину регіональну ранкову програму. Тобто,вона буде виготовлятися не в кожному регіоні, а на базі однієї філії, тобто у Києві. Воно трансформується, тобто з одних годин воно переводиться в іншу форму», – зазначила продюсерка «UA: Житомир» Таміла Бутко.

Зокрема, подібні акції протести сьогодні, 25 лютого, проходять ще у семи містах України.

Нагадаємо, 30 січня 2020 року в телецентрі відбулися збори працівників «UA:Житомир», на яких обговорили наміри членів правління ПАТ «НСТУ» реформувати суспільне радіо і телебачення України у регіонах.

Як повідомляв Житомир.info, 12 грудня 2019 року журналістки і ведучі ранкової програми на регіональному каналі Суспільного мовлення «UA: Житомир» Оксана Гебрич, Наталія Дехтієвська, Тетяна Іскоростенька і Дар’я Самаріна провели босий протест проти закриття ранкової програми.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: телебачення Суспільне НСТУ  
Матеріали по темі