Здоров'я

Голова Житомирської ОДА розповів, як розподілятимуть тести та засоби захисту з Китаю

24 березня 2020, 13:14

Півтисячі захисних костюмів, медичні маски та тести для виявлення коронавірусу - цей вантаж з Китаю Житомирська область отримала вночі 24 березня. За словами посадовців облдержадміністрації, усі ці захисні засоби будуть розподілені в області за потребою.

«Цього нам вистачить, на найближчий час, щоб, по-перше виявляти. Експрес-тестів - 5000, 1800, якщо точно лабораторних. Із тієї динаміки, яку ми зараз бачимо на Житомирщині, нам цього зараз достатньо для того, щоб виявляти цей недуг», - розповідає голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

«Для прикладу скажу вам: за весь період з першого випадку на сьогодні ми витратили 26 тестів. І два тести будуть на сьогодні в лабораторному тесті в роботі. Усього 28. Залишилось ще 32. А зараз ми отримали 1732 тести для лабораторних досліджень. Це не тест, це кінцеве лабораторне дослідження, яке встановлює кінцевий діагноз», - каже начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Микола Суслик.


У вантажі, який прибув до області, окрім тестів були також антисептики, майже 6000 захисних масок та 500 захисних костюмів. Медичні маски будуть передані співробітникам Нацполіції, які виконують свої обов'язки. Окрім того, полісмени отримають 75 костюмів.

«Зрозумійте, що костюми необхідні тільки для роботи там, де ми бачимо підозру захворювання, коли є клінічна картина. В костюмах ходити по місту і виконувати якісь свої обов’язки не треба. Як тільки буде вогнище, вони зразу підуть туди, де їх немає. Дуже хотілось би, щоб вони залишились тут. Але за необхідності вони підуть у вогнище, так як перша партія пішла в Радомишль», - пояснює начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА.

Увесь інший гуманітарний вантаж будуть розподіляти за потреби у різні райони області.

«Ми зараз перевіряємо два випадки в Коростені та в Хорошеві. У Коростені експрес-тести є, там ми зараз перевіряємо жінку. А в Хорошеві експрес-тестів немає і ось зараз приїжджає машина з мазком, і зразу ж отримає тести. І коли приїдуть, то буквально за 30 хвилин вони будуть мати експрес-діагностику», - сказав Віталій Бунечко.

«Ну, і частину тестів ми направимо в Радомишль, бо у нас закінчується там карантин 27 числа для 32 чоловік. 12 чоловік - медичні працівники і 20 чоловік - контактних, які контактували з хворою, яка, на жаль, померла. Всі вони 32 людини будуть протестовані експрес-тестом на випадок латентного перебігу захворювання, тобто, яке не проявляється симптомами. І тоді ми можемо їх спокійно адаптувати в суспільство», - додав Микола Суслик.

Нагадаємо, у Житомирі 24 березня у ще у двох пацієнток підтвердили зараження коронавірусом. Перший лабораторно підтверджений випадок зараження коронавірусом у Житомирі зафіксували 19 березня: 49-річний чоловік нещодавно повернувся з відпочинку в Австрії.

Як повідомляв Житомир.info, станом на ранок 24 березня в Україні було підтверджено 84 випадки COVID-19: найбільше у місті Київ – 29 випадків, у Чернівецькі області – 25 випадки та у Київській області – 15 випадків, з них виявлено за останню добу – 10 випадків.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус Бунечко вантаж Китай тести  
Матеріали по темі