Події

​Верховний суд направив на новий розгляд справу щодо «Райт Солюшн», яке видобувало бурштин в Олевському районі

31 March 2020, 10:05

За касаційною скаргою органів прокуратури справу щодо незаконної видачі ТОВ «Райт Солюшн» дозволу на видобуток бурштину в Олевському районі направлено на новий розгляд.

Про це 30 березня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Верховним Судом враховано доводи касаційної скарги органів прокуратури щодо протиправної видачі товариству «Райт Солюшн» в позааукціонному порядку спеціального дозволу на видобуток бурштину на площі понад 3400 га, що в Олевському районі. Постановою Верховного Суду від 24.03.2020 справу передано для нового розгляду до суду першої інстанції, якому необхідно з’ясувати, чи дійсно товариство орендувало цілісний майновий комплекс спеціально побудований (реконструйований) з метою видобування та переробки корисних копалин, а також чи мало право підприємство на підставі поданих документів отримати спеціальний дозвіл без проведення аукціону», - йдеться у повідомленні.

У прокуратурі додають, що органами прокуратури Житомирської області буде вжито всіх передбачених законом заходів задля захисту інтересів держави в судовому порядку.

Пресслужба прокуратури нагадує, що у 2016 році Держгеонадрами було видано ТОВ «Райт Солюшн» спеціальний дозвіл на вивчення та розробку родовища бурштину Правобережної ділянки, що у Олевському районі, площею 3405,5 га.

З метою обходу процедури аукціону, вказане товариство уклало договір оренди нібито цілісного майнового комплексу, пристосованого для ведення розвідувально-гірничих робіт, а також рухомого майна, необхідного для здійснення геолого-пошукових робіт, серед якого виявились навіть водяні мотопомпи.

Як з’ясувалось, вказаний «майновий комплекс» розташований за багато десятків кілометрів від місця проведення геологорозвідки, та по суті є лише невеликою частиною будівлі.

За таких обставин прокуратура Житомирської області звернулась до адміністративного суду в інтересах Житомирської обласної ради із позовом з метою скасування незаконного дозволу на здійснення геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки ділянки надр бурштину, який задоволено в повному обсязі.

У подальшому, Вінницьким апеляційним судом рішення суду першої інстанції було скасовано, у зв’язку з чим органами прокуратури подано касаційну скаргу.

Нагадаємо, прокуратура Житомирської області повідомила, що 1 листопада 2019 року проведено санкціонований обшук у місці здійснення товариством з обмеженою відповідальністю незаконного видобування бурштину в Олевському районі. Зазначалося, що ТОВ на землях сільськогосподарського призначення облаштувало кар’єр та видобувало бурштин, під час обшуку було вилучено 20 мішків каменю-сирцю та спецтехніку. 2 листопада 2019 ТОВ «Райт Солюшн» заявила про тиск на бізнес.

22 листопада прокуратура повідомила про накладення арешту на 20 мішків каміння, мотопомпи та техніку ТОВ «Райт Солюшн», яке в Олевському арйоні видобувало бурштин.

Зазначимо, що 26 вересня 2019 року на сайті Житомир.info був оприлюднений репортаж наших журналістів з Олевського району про наслідки незаконного видобутку бурштину. Зокрема, йшлося про ТОВ «Райт Солюшн», яке володіє кількома спецдозволами на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ бурштину на півночі Житомирщини.

Як повідомляв Житомир.info, 25 квітня 2018 року ТОВ «Райт Солюшн» виграло у Верховному суді справу щодо спецдозволу на розробку родовища бурштину в Овруцькому районі між селами Сирниця та Селизівка площею 1021 га.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Райт Солюшн Олевськ бурштин суд прокуратура  
Матеріали по темі