Влада

Уряд хоче посилити карантинні заходи: обов’язкові маски, закриті парки та дитячі майданчики, більше двох не збиратися

1 April 2020, 16:32

Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби Уряд планує запровадити більш жорсткі заходи безпеки на період карантину – до 24 квітня 2020 року.

Про це 1 квітня повідомляє пресслужба Кабміну.

Відповідні зміни з одноденним доопрацюванням запропоновано до постанови №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на засіданні Кабінету Міністрів. Постанову буде викладено в новій редакції.

«З метою унеможливлення поширення коронавірусної хвороби пропонується запровадити ефективну комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб віком старших 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку та інше», – сказав на засіданні Уряду Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Отже, зважаючи на щоденне зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, та враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики, Уряд вважає за потрібне запровадити більш жорсткі вимоги щодо карантину.

Зокрема, під час карантину, який триватиме до 24 квітня 2020 р. на всій території України, серед внесених нових змін діятиме заборона на:

перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

«Зазначимо, що деякі обмежувальні заходи вже введені в дію місцевою владою. Всі інші нововведення будуть опрацьовані з урахуванням пропозицій Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та профільних міністерств та відомств», - йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

Зауважимо, що 31 березня стало відомо, що головний санітарний лікар України дозволив роботу продуктових ринків, але з певними умовами. Втім, влада Житомира відкривати ринки не збирається.

Нагадаємо, за інформацією Житомирського обласного лабораторного центру, наданою вранці 1 квітня, за минулу добу нових лабораторно підтверджених випадків COVID-19 в області не зареєстровано, всього за добу (31.03.2020 р.) надійшло 6 термінових повідомлень на підозру COVID-19: по 1 повідомленню з Житомирського та Баранівського району; по 2 повідомлення з м. Бердичів та м. Житомир. Вдень 1 квітня лабораторний центр підтвердив наявність коронавірусу у бердичівлянки 1971 р.н., а в Житомирі з підозрою госпіталізували пенсіонерку, яка нещодавно приїхала з Іспанії й п’ять днів перебувала на самоізоляції.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні станом на 10:00 1 квітня 2020 року було підтверджено 669 випадків COVID-19, в тому числі 17 летальних, 10 людей одужали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ коронавірус карантин  
Матеріали по темі