Місто

Штраф, попередження чи профілактична бесіда – у житомирській муніципальній інспекції розповіли, як перевіряють дотримання карантинну

3 квітня 2020, 16:08

У приміщенні може перебувати обмежена кількість людей, продавці обов'язково в масках та рукавичках, а для покупців має стояти дезінфікуючий засіб - такі наразі умови для закладів, які не закрили на карантин.

Чи дотримуються цих правил місцеві магазини, аптеки та інші суб’єкти господарювання щоденно перевіряє муніципальна інспекція.

«Муніципальна інспекція згідно з розпорядженнями контролює територію Корольовського району. Щоденно працює п’ять наших груп. Групи поділені на дільниці: п’ять груп по дві особи працюють щоденно, крім суботи і неділі, у вихідні працює одна рейдова група в кількості трьох спеціалістів муніципальної інспекції. Згідно з рішенням виконавчого комітету на нас покладено одне з завдань - дотримання суб’єктами господарювання карантинних заходів в межах наданих повноважень, а також, щоб на території міста не було стихійної торгівлі, що являється розсадником для поширення інфекції», - розповідає начальник муніципальної інспекції Житомирської міської ради Віктор Грибук.


Спочатку карантинних заходів не всі розуміли про необхідність закривати заклад або дотримуватися певних умов, проте наразі таких не має, запевняють муніципали. Кажуть: у своїй роботі намагаються пояснити людям, а не виписати штраф.

«Нами проведена велика профілактична робота з суб’єктами господарювання, а також з порушниками. Спочатку карантину було складено 15 актів на порушення, такі не більш суттєві, але вони являються порушеннями. Далі Верховною радою були внесені зміни до адміністративного Кодексу введена ст. 44-3, яка регламентує порушення у сфері карантинних заходів. На цей момент були порушення, але перш за все ми проводимо профілактичну бесіду і такої нагальної потреби не було, там штрафні санкції великі ч.1 від 17 тис. до 34 тис. і ч.2 від 84 тис. до 100 тис.», - говорить Віктор Грибук.

Крім торговельних закладів, слідкують й за ринком та стихійною торгівлею.

«Стихійна торгівля - була проведена профілактична робота з людьми. Можливо, на них діють штрафні санкції, плюс, щоденно нами проводиться патрулювання району на виявлення таких порушень і недопущення. Сьогодні у нас випадок: людина приїхала з району, вона просто почула інформацію, що ринкам можна працювати і спробували розкласти продукцію. Підійшли наші працівники, провели бесіду, розповіли про наслідки, людина все зрозуміла і сама припинила це порушення», - каже начальник муніципальної інспекції Житомирської міської ради Віктор Грибук.

Зазначимо, Кабмін доповнив постанову про карантин. Зокрема, тепер об'єкти торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень працюватимуть за умови забезпечення персоналу та відвідувачів засобами індивідуального захисту, респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно.

Нагадаємо, 31 березня станом на 10:00 год. за порушення правил щодо карантину поліцейськими складено 46 адміністративних протоколів. В головному управління Нацполіції у Житомирській області Житомир.info уточнили, що протоколи складені за пости у соцмережах.

Як повідомляв Житомир.info, 21 березня 2020 року поліція повідомила про відкрите кримінальне провадження за ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України: перевіряють інформацію про укриття відомостей хворим на COVID-19 щодо причетності до перевезення організованої групи туристів до Австрії та назад в Україну.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин муніципальна інспекція штрафи  
Матеріали по темі