Економіка

У Пенсійному фонді розповіли про компенсаційну виплату людям, яким за 80, та нагадали про «квітневу тисячу»

8 April 2020, 13:15

Пенсіонерам, які досягли 80 років, встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень.

Кому і скільки доплачуватимуть, 8 квітня пояснили у головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області

«Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» з 1 квітня 2020 року пенсіонерам, яким виповнилося 80 років і більше, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, інших доплат до пенсій, не перевищує розміру середньої заробітної плати за 2019 рік – 9 205 гривень, встановлено щомісячну компенсаційну виплату до пенсії в розмірі до 500 гривень», – йдеться у повідомленні.

Тим пенсіонерам, кому 80 років виповниться після 1 квітня 2020 року, щомісячна компенсація буде встановлюватись з дати досягнення такого віку.

Пенсіонерам віком старше 80 років, які мають страховий стаж не менше 25 років чоловіки або 20 років жінки, розмір пенсії встановлено не нижче 2 600 гривень.

Інфографіка ГУ Пенсійного фонду України в Житомирській області

«Компенсаційну виплату встановлено 48866 пенсіонерам віком 80 років і старше. В середньому пенсії даної категорії зросли на 528 грн. Зокрема, підвищення в розмірі 500 грн отримали 40,9 тис. осіб віком 80 років і старше, понад 500 грн – 7,8 тис. осіб, до 500 грн – 201 особа», – інформують у головному управління ПФУ.

Виплату перерахованих пенсій, компенсацій, грошової допомоги даній категорії громадян розпочато з 7 квітня поточного року.

Пенсіонери, дата виплати пенсій яких встановлена 4-6 число, отримують доплату додатковими відомостями.

На підвищення зазначених пенсійних виплат додатково спрямовано 25,8 млн грн.

Інфографіка ГУ Пенсійного фонду України в Житомирській області

Також у ГУ Пенсійного фонду в Житомирській області нагадують про виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1 000 гривень.

«Також Пенсійному фонду України доручено у квітні 2020 року забезпечити проведення виплати одноразової грошової допомоги у сумі 1 000 гривень пенсіонерам, пенсійна виплата яких, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5 000 гривень», – зазначають у Пенсійному фонді.

Кошти будуть зараховані автоматично, без звернень пенсіонерів. Виплату буде розпочато після виділення коштів з Державного бюджету. Гроші на особисті банківські картки обіцяють зарахвати невідкладно. АТ «Укрпошта» забезпечить доставку коштів пенсіонерам додому протягом 5 днів.

Крім того, на виконання вищезазначеної постанови з 1 травня 2020 року буде проведена індексація пенсій.

«У 2020 році перерахунок пенсій проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11. У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягне 100 гривень буде встановлена доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії», – пояснюють у Пенсійному фонді.

Установлено, що з 1 травня 2020 року розмір пенсійної виплати після перерахунку для пенсіонерів, які мають страховий стаж не менше 35 років для чоловіків та 30 років для жінок, не може бути нижче 2 100 гривень.

Нагадаємо, У Пенсійному фонді України діють онлайн-сервіси, тож у ПФУ закликають в умовах карантину максимально користуватись послугами дистанційно.

Як повідомляв Житомир.info, 1 квітня 2020 року на засіданні Кабінет Міністрів погодив доплати окремим категоріям громадян та індексацію пенсій. Зокрема, Кабмін погодив «квітневу тисячу» пенсіонерам, пенсія яких менша, ніж 5 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ПФУ Пенсійний фонд пенсія доплата  
Матеріали по темі