Місто

Як проходить дистанційне навчання у житомирських вузах під час карантину

13 квітня 2020, 19:32

Під час карантину українські університети перейшли на дистанційну форму навчання. Викладачі спілкуються зі студентами за допомогою відеоконференцій, знімають відеоуроки, використовують освітні платформи. Як навчаються та складатимуть сесію студенти житомирських ВНЗ, розкаже Житомир.info.

У Поліському національному університеті розповідають, що найчастіше у навчанні використовують платформу Zoom, а деякі викладачі знімають для своїх студентів відеоуроки.

«У більшості випадків викладачі використовують платформу Zoom для того, щоб проводити відеолекції, бо студентам це цікаво. Також викладачі мають змогу використовувати групові бесіди на різних платформах – Viber, Telegram. Можуть прислати завдання на електронну пошту. Однак ми своїх викладачів орієнтуємо на те, щоб вони використовували нашу університетську платформу Moodle. Там всі викладачі розміщують свої навчальні матеріали: від лекцій, практичних до різних інструкцій. Як будемо складати сесію – тут трохи інші підходи. Ми запропонували нашим викладачам дуже багато різних сайтів такі як «Easy test make», Google форма. В них можна сформувати усі завдання, які студент повинен виконати. Якщо виникає спірна оцінка, підключаємо відеозв'язок», – каже керівниця навчально-наукового центру Поліського національного університету Тетяна Усюк.


У Житомирській політехніці демонструють власний освітній портал, за допомогою якого викладачі проводять відеоконференції та діляться начальними матеріалами.

«Ми спробували різні програмні продукти для забезпечення відеолекцій, відеоконсультацій. З поширених безкоштовних систем нас ніякі не влаштували, тому ми розгорнули власний сервер в університеті. Ось нещодавно у нас відбувся захист кваліфікаційних робіт – магістерський, де один студент знаходиться в Рівному, інший – у Львові, а голова екзаменаційних комісій – в Києві, викладачі – вдома, і відбувся таким чином захист», – розповідає проректор з науково-педагогічної роботи ДУ «Житомирська політехніка» Андрій Морозов.

Кожного тижня на порталі виставляють оцінки, і за наявності усіх виконаних завдань студент може скласти сесію без додаткових тестувань.

«Студенти отримують поточні оцінки, а за ними викладач може виставити оцінки за екзамен чи залік», – додає Андрій Морозов.

Про переваги та недоліки такого навчання ділиться студентка 4-го курсу Альона.

«З плюсів дистанційного навчання можна виділити те, що не потрібно нікуди йти. Можна прокинутись о 10:00, вмитись і о 10:15 писати залікову роботу. З мінусів є те, що інколи важко розмежувати навчання та дім. Хтось може писати роботу, а потім почати прибирати, відволіктись, готувати щось, говорити з кимось, тобто немає чіткого розмежування: дім, робота, університет, як це було раніше. Я інтроверт і мені зручніше спілкуватися з людиною, особливо з викладачами, з якими є певна субординація, у віртуальному світі», – говорить студентка Альона.

Проте вільного часу не побільшало у самих педагогів, а «живі» пари набагато ефективніші, стверджує викладач ЖДУ ім. І. Франка Вадим Слюсар.

«Перший тиждень намагалися дати традиційно через месенджер, скинути лекції, дати творчі завдання. Коли стало відомо, що «цей дощ надовго», то почали опановувати всі інші засоби: і Zoom, і через Viber. Насамперед включили відеоконтент, але, знову ж таки, спілкування сам на сам недостатньо ефективне, тому що в аудиторії ти говориш одразу з групою. Власне, платформа Zoom для того, щоб проводити конференцію, непогана», – розповідає викладач ЖДУ ім. І. Франка Вадим Слюсар.

Нагадаємо, дистанційне навчання в закладах освіти триватиме до 24 квітня. Якщо карантин буде продовжено, Міністерство освіти підготувало два сценарії розвитку подій.

Як навчаються житомирські школярі під час карантину, дивіться у відеосюжеті від 31 березня 2020 року

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин університет навчання студент  
Матеріали по темі