Місто

У Житомирі підвищили тарифи на атракціони у парку, а питання про збільшення плати за туалети зняли

15 квітня 2020, 13:51

У Житомирі підвищили тарифи на послуги атракціонів.

Питання «Про встановлення тарифів на послуги комунального підприємства «Парк» Житомирської міської ради» розглядали 15 квітня під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради, яке транслювали в режимі онлайн.

Обговорюючи питання, директор КП «Парк» Ігор Леонченко мотивував необхідність підвищення тарифів.

«Щодо підвищення тарифів на послуги, які надаються КП «Парк»: нині на підприємстві діють тарифи, які були затверджені рішенням виконкому від 05.04.2018 року. Три сезони ми відпрацювали на цих тарифах, і на цей момент вони є збитковими. Причини: це і підвищення прожиткового мінімуму на 31%, вартість паливно-мастильних матеріалів – 26%, і на 27% зросла вартість електроенергії. Провели моніторинг по аналогічних підприємствах України, і хочу зазначити, що ці тарифи – це тарифи сезону 2019 року. Всі парки подали вже на підвищення, і, навіть якщо нові тарифи ми затвердимо, то все одно ціни будуть у Житомирі найнижчими по всій країні», – зазначив Ігор Леонченко.

Житомирський міський голова Сергій Сухомлин зауважив, що житомирський парк «не можна порівнювати з парком у Харкові».

Ігор Леонченко відповів, що й атракціони існують різні.

«Там також, Сергію Івановичу, різні атракціони. Ми брали атракціони середні. І там є ціни на екстрім-атракціони – від 50 до 150 грн. Тобто, фактично підвищення у нас відбувається на дорослі квитки з 20 до 25 грн і на дитячі квитки – з 12 до 15 грн, на 3 грн», – уточнив директор КП «Парк».

Проєкт рішення про встановлення тарифів на послуги атракціонів члени виконкому підтримали.

З проєкту рішення виконкому, опублікованого на сайті міської ради 6 березня 2020 року

Також на засіданні виконавчого комітету розглядали питання «Про встановлення тарифу на послуги з користування громадськими вбиральнями».

Стосовно питання доповідав в.о. начальника управління комунального господарства міської ради Віталій Шевчук. Він запропонував збільшити тариф на 1 грн – з 3 до 4 грн.

«Розглянувши звернення комунального підприємства «Інспекція з благоустрою м. Житомира» та з метою упорядкування тарифів на послуги, пропонується встановити тариф на послуги з користування громадськими вбиральнями, які надає КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира», у розмірі 4 грн за одну послугу. Зараз це 3 грн. Фактичні витрати складають по послузі – 15 тис. 86 грн (на місяць), але у міському бюджеті закладено 300 тис. грн на утримання, тому пропонуємо встановити середній тариф по місту 4 грн. Зараз по факту працює два туалети, третій туалет, який знаходиться на Новому бульварі, у нас зачинений на період карантину, тому що зараз там практично немає людей. Зовсім буде збитковий. Після закінчення карантину ми його знову відкриємо», – зазначив Віталій Шевчук.

З проєкту рішення виконкому, опублікованого на сайті міської ради 11 березня 2020 року

Сергій Сухомлин наголосив, що робота туалетів на має бути спрямована на прибуток.

На це в.о. начальника управління комунального господарства зауважив, що неподалік Нового бульвару, на майдані Корольова, є діє 5 біотуалетів.

«Ми аналізуємо ситуацію по Новому бульварі. Людей зовсім нема на Новому бульварі. Крім того, на майдані Корольова у нас по факту стоїть 5 біотуалетів, біля кінотеатру «Жовтень», – пояснив Віталій Шевчук.

Мер запитав, скільки коштів на місяць витрачається на обслуговування біотуалетів. На це Віталій Шевчук відповів, що на утримання 11 біотуалетів по всьому місту витрачається 100 тис. грн на місяць.

«Тобто, на ці 5 (що біля кінотеатру «Жовтень») іде десь 50 тис. грн. Оце ось нормальний підхід, «економний»: один туалет стаціонарний за 15 тисяч (вартість обслуговування на місяць) ми закриваємо, бо невигідно, а на 5 туалетів витрачаємо 50 тисяч. Супер, клас… Я пропоную зняти цей проєкт рішення, перерахувати все. І туалети повинні бути доступні для людей. І тут треба відноситися до цього не як до бізнесу», – наголосив Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, загалом у порядку денному чергового засідання виконкому, яке відбулося 15 квітня, було 34 питання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком тариф атракціони туалет вбиральня  
Матеріали по темі