Політика

Очільницю житомирської «Батьківщини» третій місяць поспіль Верховна рада позбавляє депутатських коштів через прогули

15 May 2020, 16:32

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної ради на засіданні 8 травня розглядав питання про припинення відшкодування народним депутатам витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, за квітень 2020 року.

Протокол засідання оприлюднений на сайті Комітету.

Зокрема, члени комітету розглянули питання про позбавлення виплат народних депутатів, які були відсутні на більш як 50% засідань комітетів Верховної ради, до складу яких їх обрано.

«Враховуючи, що відповідно до календарного плану проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання впродовж дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, і до його відміни Верховна Рада України працює у режимі роботи в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах) та у квітні 2020 року календарним планом проведення третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання не було передбачено проведення пленарних засідань, крім позачергових пленарних засідань, що проводилися згідно з розпорядженнями Голови Верховної Ради України, звернутися до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. з поданням про видання розпорядження, відповідно до абзацу другого частини п’ятої статті 33 Закону України «Про статус народного депутата України», про припинення відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень за квітень 2020 року, народним депутатам України, які без поважних причин не брали особистої участі у більш як 50 відсотках засідань комітетів Верховної Ради України, до складу яких їх обрано», - йдеться у протоколі засідання.

Виплати за квітень не отримають 25 депутатів, серед яких – Лабунська Анжеліка Вікторівна (член фракції ВО «Батьківщина», ексдепутат Житомирської облради), член Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Зазначимо, що Анжеліка Лабунська, яка очолює парторганізацію «Батьківщини» в Житомирській області, за лютий була позбавлена депутатських виплат за пропуски пленарних засідань. Також вона не отримала виплати й за березень 2020 року.

За даними електронної реєстрації, народний депутат Лабунська з початку 2020 року була присутня лише на 9 з 39 пленарних засідань Верховної ради.

Нагадаємо, за листопад 2019 року кошти на депутатську діяльність не отримали мажоритарник з Житомирської області Сергій Кузьміних (фракція партії «Слуга народу», обраний в Чуднівському окрузі №67) та колишня депутатка облради, голова обласної організації ВО «Батьківщина» Анжеліка Лабунська (фракція ВО «Батьківщина», обрана по списку). Лабунська також не отримала відшкодування витрат за грудень 2019 року.

Як повідомляв Житомир.info, 16 жовтня 2019 року народні депутати підтримали законопроєкт щодо припинення відшкодування народному депутату витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань або засідань комітетів Верховної ради. Закон почав діяти з 1 листопада 2019 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВР нардеп прогул Лабунська  
Матеріали по темі