Місто

Оприлюднили рішення про підвищення вартості проїзду в транспорті Житомира: хто, скільки, де і як платитиме

12 December 2019, 12:17

На сайті Житомирської міської ради 12 грудня оприлюднили рішення про підвищення вартості проїзду в громадському транспорті, яке було ухвалене на засідання 5 грудня.

Зазначимо, що у рішенні прописане підвищення вартості проїзду у 2020 році у два етапи: з 10 січня та з 1 червня. Також в рішенні зазначається, що з 10 січня 2020 року у разі відсутності або несправності валідатора в маршрутному автобусі вартість проїзду становитиме 3 грн.

Ми виписали нові тарифи по кожній категорії громадян, деякі позиції викликають здивування, можливо це рішення, проєкт якого був оприлюднений ще в червні 2019 року, зазнає змін.


Отже, скільки пропонується платити пасажирам громадського транспорту.

З 10 січня 2020 року

Повна вартість:

в автобусах 7 грн (готівка), 6 грн (безготівково), 6 грн («Карткою житомирянина»);

в тролейбусах і трамваях 5 грн (готівка), 4 грн (безготівково), 4 грн («Карткою житомирянина»).

Для пенсіонерів за віком та осіб з інвалідністю ІІІ групи:

в автобусах з 10:00 до 16:00 – 3 грн готівкою, без часових обмежень – 6 грн безготівково, 3 грн «Карткою житомирянина»;

в тролейбусах і трамваях безкоштовно до 1 березня 2020 року, потім – 3 грн готівкою чи «Карткою житомирянина», 4 грн – безготівково.

Для ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ, податкової міліції, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державної служба спеціального зв’язку та захисту інформації України:

в автобусах з 10:00 до 16:00 – 3 грн готівкою, без часових обмежень – 6 грн безготівково, 3 грн «Карткою житомирянина»;

в тролейбусах і трамваях безкоштовно до 1 березня 2020 року, потім – 3 грн готівкою, 4 грн безготівково, безкоштовно «Карткою житомирянина».

Для учнів на період навчального року з 6:00 до 20:00:

в автобусах 3 грн готівкою чи при оплаті учнівським електронним квитком встановленого зразка;

в тролейбусах і трамваях 5 грн готівкою, 3 грн при оплаті учнівським електронним квитком встановленого зразка.

Інші категорії пільговиків, які зареєстровані в Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді, користуються маршрутками та електротранспортом безкоштовно. Перелік пільгових категорій – у додатку до рішення міської ради, пункти 1-14 та 23-25.

З 1 червня 2020 року

Повна вартість:

в автобусах – 10 грн (готівка), 8 грн (безготівково), 6 грн («Карткою житомирянина»);

в тролейбусах і трамваях – 8 грн (готівка), 6 грн (безготівково), 5 грн («Карткою житомирянина»).

Для пенсіонерів за віком та осіб з інвалідністю ІІІ групи з 10:00 до 16:00

в автобусах – 10 грн готівкою, 8 грн безготівково, 3 грн «Карткою житомирянина»;

в тролейбусах і трамваях – 8 грн готівкою, 6 грн безготівково, 3 грн «Карткою житомирянина».

Для учнів на період навчального року з 6:00 до 20:00:

в автобусах – 10 грн готівкою, 8 грн безготівково, 3 грн «Карткою житомирянина»;

в тролейбусах і трамваях – 8 грн готівкою, 6 грн безготівково, 3 грн «Карткою житомирянина».

Для всіх категорій пільговиків, які зареєстровані у Житомирі, проїзд буде безкоштовним у маршрутках та електротранспорті лише за «Карткою житомирянина». Перелік пільгових категорій – у додатку до рішення міської ради, пункти 1-25.

Також змінився нічний час роботи електротранспорту, який з 10 січня починатиметься на годину раніше і триватиме з 22:00 до 6:00. В нічний час вартість проїзду для всіх категорій громадян становитиме 10 грн.

Крім того, рішенням визначена тривалість часу для здійснення безоплатної пересадки в інший транспортний засіб – 30 хвилин з моменту придбання квитка. Тобто, придбавши квиток, пасажир впродовж пів години може робити пересадки і не платити.

Нагадаємо, підвищення вартості проїзду в громадському транспорті ухвалили на засіданні міськвиконкому 5 грудня 2019 року. За словами мера Сергія Сухомлина, тариф має вступити у дію лише після того, як в маршрутках з'являться валідатори. Також він говорив, що презентовані тарифи другого етапу підвищення вартості – це лише пропозиція, яка буде коригуватися.

Як повідомляв Житомир.info, 1 грудня 2017 року пасажири житомирських маршруток почали платити за проїзд 5 грн. У листопаді 2018 в соцмережі ширилися чутки про наміри житомирських перевізників вкотре підвищити вартість проїзду в маршрутках. Начальник управління транспорту та зв’язку міськради Михайло Грищук розповідав, що перевізники міста вже подали обґрунтування підвищення ціни за проїзд, але ці зміни має погодити виконком. 26 листопада 2019 року шість перевізників, які обслуговують міські та приміські маршрути Житомира, направили меру лист з попередженням про обмеження випуску автобусів з 4 грудня 2019 року. 29 листопада Сергій Сухомлин прокоментував вимоги та погрози перевізників. Вранці 4 грудня перевізники розмістили в маршрутках оголошення про те, що вони «більше не в змозі вести господарську діяльність в таких умовах» і з 5 грудня 2019 року суттєво обмежать кількість автобусів на міських та приміських маршрутах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком перевізник транспорт тариф  
Матеріали по темі