Влада

Дві лікарні, якими керують депутати Житомирської облради, не можуть порозумітися щодо оренди приміщення

3 червня 2020, 17:19

Голова обласної ради Володимир Ширма 3 червня зустрівся з керівниками двох медичних закладів, аби обговорити спірне для них питання оренди приміщення. Зокрема, обласна клінічна дитяча лікарня орендує під інфекційне відділення приміщення у Житомирській районній лікарні, оскільки немає можливості мати власного.

Про це повідомляє пресслужба облради.

«До мене звернулись керівник Житомирської районної лікарні Тарас Собко та заступник голови Житомирської райради Василь Стах щодо перегляду умов оренди частини приміщення лікарні, де розташовано інфекційне відділення обласної дитячої лікарні. Якщо розірвемо договір оренди, то можуть виникнути проблеми. Тож маємо обговорити і вирішити це питання», - пояснив ситуацію Володимир Ширма.

Керівник обласної дитячої лікарні Юрій Довгополий розповів, що обласний комунальний заклад з 2001 року орендує у районної лікарні приміщення, де розташовано 30 ліжок інфекційного відділення. У минулому році там було проліковано понад 1 тис. 200 маленьких пацієнтів, з яких 24% - це пацієнти з Житомирського району.

«Потреба в цих ліжках вкрай необхідна, адже в Житомирській області показник захворюваності на інфекційні хвороби вдвічі більший, ніж по Україні. За державно-будівельними нормами у загальній будівлі лікарні не дозволяється розміщення інфекційного відділення, для цього потрібно мати окремо побудоване приміщення, аби повністю ізолювати хворих на інфекції від решти пацієнтів. Але зводити таку будівлю наразі немає можливості через відсутність фінансування», - наголосив Юрій Довгополий.

Натомість Тарас Собко, який очолює районну лікарню, вважає, що заклад втрачає, надаючи в оренду приміщення.

«Районна лікарня є опорною, а всі опорні лікарні повинні мати інфекційне відділення. Житомирська районна лікарня єдина з 7-ми опорних в області, де немає такого відділення, немає боксів, що відповідають необхідним умовам.Інфекційне відділення вкрай необхідно для виконання тих завдань, що стоять перед галуззю охорони здоров’я району щодо лікування пацієнтів. Оскільки наразі у закладі лікуються від коронавірусної хвороби, то лікарня не може надавати медичні послуги, які б приносили прибуток. У результати можемо втратити 8 млн грн», - розповів Тарас Собко.

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик наголосив, що іншого приміщення для дитячого інфекційного відділення наразі немає, а будувати нове зараз немає можливості.

«Ми знаємо про цю проблему, працюємо над нею. Але на даний час позиція управління охорони здоров’я – продовжити оренду приміщення. Іншого варіанту поки не існує. Районна лікарня – це опорний заклад, і на її матеріально-технічне забезпечення виділялись кошти й з обласного бюджету теж, не лише з місцевого. Після завершення карантину лікарня увійде в нормальний режим роботи і по основних медичних пакетах буде заробляти більше, ніж на інфекційному відділенні», - поінформував Микола Суслик.

Підсумовуючи нараду, голова обласної ради наголосив на тому, що проблему будемо вирішувати.

«Дітей не можна ділити по районах, вони всі наші. Діти мають отримувати високоспеціалізовану медичну допомогу, і не мають відчувати на собі проблеми, це обов’язок дорослих їх вирішувати. Тому на даний час маємо знайти компроміс. Паралельно будемо шукати варіанти, куди перевести відділення. Розглянемо можливість використання деяких комунальних будівель, які наразі не використовуються», - підсумував Володимир Ширма.

Нагадаємо, керівник Житомирської районної лікарні Тарас Собко є депутатом обласної ради від ВО «Свобода», керівник обласної дитячої лікарні Юрій Довгополий – депутат облради від Блоку Петра Порошенка.

Як повідомляв Житомир.info, на сесії Житомирської міської ради 22 травня 2020 року депутати говорили, що Житомирську районну лікарню, яка знаходиться в селі Станишівка на відстані 2 км від міської лікарні №1, «перепрописали» подалі від обласного центру, щоб вона змогла потрапити до переліку опорних.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада лікарня Собко Довгополий оренад Ширма 
Матеріали по темі