Влада

Мінрегіон оприлюднив карти майбутніх районів: в Житомирській області утворили 4, але можливі зміни

9 June 2020, 15:30

У Житомирській області замість 23 районів буде 4. Міністерство розвитку громад і територій України направило на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування проєкт формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області і АР Крим.

Про це 9 червня повідомили на сайті Житомирської обласної ради з посиланням на сайт Децентралізація.

«Зокрема, на Житомирщині передбачено створення чотирьох районів – Житомирського, Бердичівського, Новоград-Волинського та Коростенського. Усього в Україні планується сформувати 119 районів та 10 районів АР Крим. Карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій облдержадміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем», – йдеться у повідомленні.

В проєкті карти в Житомирській області 4 райони:

  • Бердичівський
  • Житомирський
  • Новоград-Волинський
  • КоростенськийУ Мінрегіоні наголошують, що це є в своїй сукупності лише першим проєктним документом, який ще зазнає змін у ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.

«Мінрегіон спрямував на погодження проєкт постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоби в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема - формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», - прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Пропозицій щодо майбутніх районів було по декілька варіантів, як від експертів, так і від облдержадміністрацій. Всі вони цього і минулого року пройшли широке обговорення. Відповідно до доручення КМУ, обласні державні адміністрації надали свої пропозиції, виходячи з «Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня».

«Усього наразі в Україні 490 районів. Із упровадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад. Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів», – повідомляють на сайті.

У Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утвореннями для організації на їх території, в першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність з мінімальними затратами на її утримання. Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні – рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг.

Як повідомляв Житомир.info, 12 липня 2019 року під час «Години запитань до Уряду» у Верховній раді тодішній віцепрем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко презентував модель «ідеальної європейської України», відповідно до якої в Житомирській області мало бути 4 райони. Житомирська ОДА пропонувала п’ять проєктних районів: Житомирський, Бердичівський, Коростенський, Малинський та Новоград-Волинський. Наприкінці березня 2020 року пропозицію ОДА про створення в Житомирській області п’яти районів не підтримали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: проєкт райони карта децентралізація  
Матеріали по темі