Місто

В Житомирі змінили найменування ліцею, а назву школи так і не «декомунізували»

18 June 2020, 11:14

Міський ліцей при Житомирському державному технологічному університеті відтепер матиме назву Житомирський міський ліцей №1.

Таке рішення ухвалили на черговій сесії міської ради 18 червня.

У відповідному проєкті рішення пропонувалося змінити назву на «Перший ліцей міста Житомира», але погоджувальна рада та гуманітарна комісія запропонувала вказати назву навчального закладу «Житомирський міський ліцей №1». Депутати підтримали цю пропозицію.

Також на сесії розглядали проєкт рішення «Про зміну назви житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №22 імені Кавуна». Зауважимо, що цей проєкт рішення на сайті міської ради не оприлюднювався.

«Я проти того, щоб зараз приймати якесь рішення, ми можемо зараз прибрати «Кавуна» й залишити лише номер школи. Бо без обговорення не можливо зараз придумати якусь назву цій школі, це не правильно. Тому я пропоную поставити на голосування, якщо є бажання – змінюємо «Кавуна» чи не змінюємо. Коли в мене було право перейменовувати об’єкти (на виконання закону про декомунізацію – ред.), то ця людина дуже багато зробила для міста, залишила слід в історії й тоді я не наважився, вважав, що це не правильно. Зараз є зауваження інституту національної пам’яті та Мін’юсту», - сказав перед голосуванням мер Сергій Сухомлин.

Кілька депутатів з різною аргументацією закликали не підтримувати це рішення, за те, щоб з назви школи прибрати «імені В.М. Кавуна» виступив свободівець Олег Черняхович.

Врешті на зміну назви школи №22 проголосували лише 6 депутатів – рішення не прийняте.

Нагадаємо, 13 липня 2016 року був оприлюднений проєкт рішення міськвиконкому про демонтаж дошок Ямчинському та Кавуну, демонтаж погруддя Кавуна та зміну назви школи №22, але рішення не ухвалили. В листопаді 2019 року Житомирська міська влада отримала листи від Українського інституту національної пам’яті щодо виконання закону про декомунізацію стосовно демонтажу пам’ятних знаків Василю Кавуну, Василю Ямчинському та Олексію Щасному. Був підготовлений проєкт рішення виконкому про демонтаж меморіальних дошок зазначеним діячам та пам’ятнику Кавуну, але на засідання 22 січня 2020 року члени виконкому це рішення не підтримали.

Як повідомляв Житомир.info, рішення «Про присвоєння загальноосвітній школі № 22 I-III ступеня м. Житомира імені В.М.Кавуна» ухвалили на сесії міської ради 23 червня 2010 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада школа Кавун ліцей  
Матеріали по темі