Місто

​Житомиряни повідомляють про несанкціоновані скиди каналізаційних відходів, екологи розпочали перевірку

24 червня 2020, 17:10

У Житомирі жителі проїзду Бєльського, проїзду Осокоровий, вулиць Гаражна та Антоновича несанкціоновано скидали каналізаційні відходи у дренажний канал, який проходить паралельно вул. Антоновича. Екологам неодноразово надходили скарги.

Про це 24 червня повідомили на сайті Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«В ході обстеження, працівниками Інспекції було встановлено що поблизу вказаного водного об’єкта (дренажного каналу) на орієнтовній відстані 4-5 м наявний каналізаційний колодязь, який знаходиться на території Іванівської сільської ради Житомирського району. При візуальному огляді було встановлено що із зазначеного колодязя відбувається виток неочищених стічних вод на рельєф місцевості з послідуючим потраплянням у канал. Разом з тим, при огляді зазначеного по тексту дренажного каналу, було виявлено факт накопичення фекальних стоків, про що свідчить характерний фекальний запах та сіре забарвлення. При огляді каналу, також було виявлено факт виводу труб до водного об’єкта», – йдеться у повідомленні.

Екологи зазначають, що за результатами лабораторних досліджень проб, відібраних 15.06.2020 р., зафіксовані високі концентрації вмісту азоту амонійного, фосфатів, ХСК (хімічне споживання кисню), БСК-5 (біологічне споживання кисню), завислих речовин у пробі №1 (стічна вода з каналізаційного колодязя в місці переливу з подальшим потраплянням у дренажну канаву вода), що притаманне фекальним стокам.

На даний час Інспекцією вживаються заходи щодо встановлення власника даного каналу та каналізаційного колодязя з метою усунення порушення вимог природоохоронного законодавства, а також притягнення до відповідальності.

Як повідомляв Житомир.info, 21 лютого 2020 року у Житомирі показали, як відбувається реконструкція очисних споруд «ОСК-2», де очищують воду з промзони.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екологи каналізація скиди  
Матеріали по темі