Місто

Житомирські комунальники розповіли, чому після рясних дощів зливостоки забиваються, а місто затоплює

1 липня 2020, 14:08

Минулого тижня, 22 червня, центральні вулиці Житомира затопило після дощу. Зливостоки не впоралися з такою кількістю опадів, і вода майже дісталася до будівель.

В КП «Експлуатація штучних споруд» запевняють: зливні решітки чистять постійно. Зокрема з початку року прочистили 107 зливоприймальних решіток та 118 колодязів.

«За перший квартал 2020 року було відремонтовано 60 решіток та 67 колодязів, з них на прибудинкових (територіях) 18 решіток та 42 колодязі. Закрито 2 зливоприймачі та 27 колодязів. Промито мереж зливової каналізації на прибудинкових територіях 13,5 км», – говорить директор КП «Експлуатація штучних споруд» Володимир Сидорчук.


За словами директора комунального підприємства Володимира Сидорчука, зливостоки постійно забиваються через сміття.

«Чистимо: намитий пісок, листя, в теперішній час багато скошеної трави, поліетиленових пакетів багато. Це все вилітає, та залишається в наших мережах, які доводиться чистити постійно», – каже Володимир Сидорчук.

Те, що місто затоплює, пояснюють застарілими мережами.

«Найпроблемніші – це вулиця Хлібна та вулиця Покровська. Проблемні через те, що будувалися в 60-70 роках, тоді місто не було так забудовано. Ніхто на перспективу не будував. Не думали, а поклали «п’ятисотку», «тисячку», вона сьогодні тягне – то добре, а що буде завтра, ніхто не думав. Розглядався план зробити допоміжну мережу по вулиці Покровській, маленька ділянка від Грушевського до Бандери, але вона це не вирішує. Якщо роби допоміжну мережу, то потрібно робити в комплексі. Якщо зараз зробити зливову каналізацію, а ту, що поряд йде, кинемо – це буде даремна трата коштів та злочин. Треба, щоб держава думала, є парламентарі міста Житомир, які нічого не вирішують, які б допомогли меру: дати, якісь субвенції на ці мережі. Тоді можна було б щось говорити та вирішувати», – зазначив директор КП «Експлуатація штучних споруд» Володимир Сидорчук.

Крім того в комунальному підприємстві скаржаться на відсутність нової техніки та брак кадрів.

«Техніка у нас застаріла, якщо бачите на території, КамАЗ виїхав і поламався. Вся техніка 30-40-х років, їй вже потрібно давати медалі та списувати. Ми намагаємося техніку ремонтувати. Також буває людей (не вистачає). Неможливо знайти механізаторів, трактористів, водіїв. Робітника можна знайти, а ось трактористів та водіїв проблематично», – говорить Володимир Сидорчук.

Нагадаємо, 22 червня у Житомирі злива затопила центральні вулиці міста.

Як повідомляв Житомир.info, 18 липня 2018 року після зливи у Житомирі затопило перехрестя вулиць Покровської та Грушевського. А у 2016 році після вечірньої зливи 29 липня у Житомирі діти купались на затопленому перехресті вулиць Покровська-Грушевського.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода дощ злива зливостік  
Матеріали по темі