Влада

​Народні депутати вирішували, як ліквідовувати наслідки масштабних пожеж на півночі Житомирської області

10 July 2020, 16:52

Обгорілі дерева, чорна сажа та безліч мертвих рослин – саме такий вигляд зараз мають ліси на півночі Житомирщини, які постраждали від масштабних лісових пожеж в квітні цього року. Зараз лісівники намагаються ліквідувати наслідки стихійного лиха і вирубати всохлі та знищені дерева. Про те, що потрібно робити, щоб подібна ситуація більше не повторювалась 9 липня говорили народні депутати України, які приїхали в Овруцький та Олевський райони.

«Ми всі бачили, коли облітали зону лісової пожежі, скільки вигоріло лісу. І цьому році - це найбільші займання за багато років. Але ми розуміємо, якщо ми не будемо здійснювати законодавчих заходів і не будемо давати рекомендацій місцевим органам влади, Держлісагентству, міністерству, то в наступному році, навіть в цьому році в серпні, вересні та сама ситуація може повторитись. Ми бачимо, що зараз відбувається на Луганщині і розуміємо, що будь-яка пожежа це майже завжди антропогенний фактор, тобто, причина - це людина», - каже народний депутат України Олег Бондаренко.


«Ця проблема набагато більше глибша та комплексніша і її не можна вирішувати автоматично, бо насправді встановлена законом відповідальність не означає, що людина буде притягнута до відповідальності. Це питання і роботи правоохоронних органів, і головне питання профілактики. Відбувся підпал. згоріли тисячі гектарів лісу. Держава витратила мільярди коштів, щоб це все загасити, а можна було б меншими коштами вкластись в профілактику запобігання цьому і цього нічого не відбулось би. І мені здається, що робота цієї робочої групи за участі місцевої влади, міністра полягає саме в тому, щоб ми могли розробити комплекс заходів не на місяць, не на два. Це має бути на роки мінімум горизонт планування має бути 2-3 роки цих заходів, які призведуть до мінімізації виникнення цих пожеж», - вважає народний депутат України Денис Монастирський.

До роботи депутатської комісії та робочої групи парламентарів долучився міністр захисту довкілля Роман Абрамовський. Урядовець переконаний - лише підвищення фінансування та закупівля нової техніки дозволить уникнути проблем в майбутньому.

«Лісники все знають, їм тільки потрібно, щоб на це були гроші. Це і протипожежні розриви, і лісові дороги, і обладнання лісгоспів, технікою для гасіння пожеж, і протипожежні водойми. Всі заходи, які людство вигадало для боротьби з лісовими пожежами - вони є у нашому арсеналі. Гроші, які потрібні - так, їх зараз немає в лісників, бо і дуже великі дивіденди, і податки, і рента, і оренда землі, яку пропонують органи місцевого самоврядування. Грошей лишається небагато і те, що залишається йде виключно на оперативні заходи, які не вирішують проблеми. На мою думку, гроші від продажу деревини потрібно частково переводити в спеціальні фонди державного бюджету, наприклад, у фонд відновлення лісового господарства, чи фонду відновлення лісів. Назва не має значення, значення має сутність», - переконаний міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Зараз бригади лісівників вирубують пошкоджений ліс та висаджують на місці стихійного лиха саджанці нових дерев. Втім, за найоптимістичнішими прогнозами на подолання катастрофи піде щонайменше кілька років.

«Станом на сьогодні на цих площах, де пройшли лісові пожежі, працює 156 лісозаготівельних бригад Ця кількість, звичайно, є недостатньою. Зараз проводиться оцінка впливу на довкілля. Мінімально, щоб ліквідувати наслідки, нам потрібно буде щонайменше два роки», - каже начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.

Як вогнеборці ліквідовували пожежі на півночі Житомирщини та в обласному центрі дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, 16 квітня 2020 року на території 9 лісгоспів Житомирської області почалися лісові пожежі в результаті підпалу сільгоспугідь та випалення трави в домогосподарствах: за наявності поривчастого шквального вітру більше 30 м/с вогонь швидко розповсюдився на великі площі лісів і будинки, зокрема – горіли ліси поблизу сіл в Овруцькому та Олевському районах.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пожежі нардепи ліс  
Матеріали по темі