Події

Як вогнеборці ліквідовували пожежі на півночі Житомирщини та в обласному центрі

24 квітня 2020, 17:35

Сотні рятувальників, десятки пожежних машин та навіть авіація - так гасили лісові пожежі в Овруцькому районі впродовж останнього тижня. Ліси на півночі Житомирщини загорілись ще 16 квітня, відтоді з вогнем боролись житомирські рятувальники. Після посилення вітру до житомирських надзвичайників приєднались пожежники з інших регіонів України. Складнощів у боротьбі із вогнем додавав поривчастий вітер, який розносив полум’я на кілометри. У ДСНС кажуть: за 8 днів осередки пожежі вдалось локалізувати.

«16 квітня виникла лісова пожежа на території Овруцького району, яка згодом переросла в надзвичайну ситуацію. Ця пожежа була на 9 осередках. На сьогодні всі ці осередки локалізовані. Вже немає розповсюдження вогню на інші території. На вчорашній день на місці працювали 180 чоловік особового складу порядку 45 автомобілів, я маю на увазі Державної служби з надзвичайних ситуацій. Враховуючи обстановку та ситуація, яка є на території Овруцького району ми подякували 13 відділенням ДСНС з Тернопільської та Івано-Франківської областей і відправили їх на місце постійної дислокації в їх регіони», - розповідає начальник управління ДСНС у Житомирській області Ігор Нікітчук.


Наразі рятувальники продовжують боротьбу із вогнем, але тепер він вже не несе загрози.

«Те, що зараз тліє, воно все контрольоване: пеньки, торф в лісових масивах, там де пройшов вогонь. Найголовніше, що немає розповсюдження вогню. Що стало причиною того, що так багато вогнем пройдено, – 16 квітня були дуже сильні пориви вітру. Був просто жах. Але слава богу, що зараз все контрольоване. Сили ДСНС, сили лісівників спрямовані на те, щоб ліквідувати осередки, які наразі на щастя не несуть небезпеку ні місцевим жителям, ні лісовим масивам», - розповідає Ігор Нікітчук.

Втім, загрози пожежі все ще зберігаються: у сусідньому Олевському районі виникла пожежа, яка так само може перерости в надзвичайну ситуацію. Повідомлення про займання надходять і в Житомирі. Лише за останні кілька днів одна сталась на території приватного підприємства по вулиці Заводській, інша – на вулиці Корольова, де горіли пиломатеріали.

За даними Житомирського обласного гідрометцентру, 25 квітня у південних та північних районах області утримується надзвичайна (5 клас), на решті території – висока (4 клас) пожежна небезпека. Рятувальники закликають людей бути обережними, бо через засуху будь-яке джерело вогню може призвести до біди.

«Аби достукатись рятувальники від самої зими проводили профілактичні рейди та щоденно зверталися до мешканців через засоби масової інформації, популярні соцмережі, через гучномовці, які встановлені на оперативно-рятувальних машинах, котрі двічі на день об’їжджають населені пункти. Але скільки б ми не говорили, щоб ми не робили, ситуація із пожежами залежить тільки від свідомості та відповідальності. Не паліть, бережіть легені природи, довкілля та життя наших громадян», - закликає перший заступник начальника обласного управління ДСНС Василь Кучин.

Нагадаємо, станом на ранок 23 квітня в Овруцькому районі Житомирської області лісові пожежі були локалізовані, але повністю ще не ліквідовані. Вранці 24 квітня пожежники продовжували тушити окремі осередки локалізованих лісових пожеж в Овруцькому та Олевському районах.

Як повідомляв Житомир.info, 16 квітня 2020 року на території 9 лісгоспів Житомирської області почалися лісові пожежі в результаті підпалу сільгоспугідь та випалення трави в домогосподарствах: за наявності поривчастого шквального вітру більше 30 м/с вогонь швидко розповсюдився на великі площі лісів і будинки, зокрема – горіли ліси поблизу сіл в Овруцькому та Олевському районах. Станом на ранок 21 квітня 2020 року в Овруцькому районі Житомирської області продовжували ліквідовувати лісові пожежі. Нелокалізованим лишався один осередок поблизу сіл Жолудівка та Журба.

22 квітня Кабінет міністрів виділив 25 млн грн на ліквідацію наслідків пожеж у Житомирській області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пожежа ДСНС Овруцький район Нікітчук Олевський район Кучин рятувальники  
Матеріали по темі