Місто

Як у Житомирі тривають роботи з реконструкції садочка-довгобуду на Богунії, який обіцяють відкрити восени

16 July 2020, 16:01

Цієї осені у Житомирі планують відкрити реконструйований дитячий садочок №32 на вул. Євгена Коновальця, 10, що на Богунії. Реконструкцію будівлі почали ще у 2014 році, через зміни у проєкті та брак коштів будівництво затягнулося.

«Державна субвенція не була надана, кожного року ми просили субвенцію і в цьому році прийшла державна субвенція на завершення будівництва, тому вкладалися кошти міського бюджету, але вони були недостатніми для того, щоб завершити. Ми цього року вже вклали майже 8 млн і 13,5 млн прийшли з державного бюджету. Ця сума буде достатня для завершення», - повідомила заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

Сьогодні виконані фасадні роботи, підрядник працює всередині та паралельно займається благоустроєм території: відновлюють фонтан, далі облаштовуватимуть майданчики для занять спортом та прогулянок.

У садочку створені всі умови для дітей з інвалідністю. На території і всередині є пандуси, просторі коридори, широкі двері та відсутні пороги, передбачені окремі туалетні кімнати для дітей на візках.


Екскурсію закладом знімальній групі Житомир.info провела Олена Бура, яка, за словами заступниці директора департаменту освіти, стане завідуючою садочком.

«Сам садочок дуже компактний, невеликий, на шість груп, 110 місць для дітей, але хочеться відмітити, що всі приміщення, де будуть перебувати та займатися діти, дуже просторі: просторий музичний зал, просторий спортзал для занять, просторі роздягальні, групи, що дозволяють різним дітям почуватися комфортно. Родзинкою є і великий медичний блок з окремим виходом на вулицю з ізолятора та з вікном для спостереження в ізоляторі, два просторих медичних кабінети, спроєктовано фізіотерапевтичний кабінет. І планується ліфтова шахта, можливість потрапити на другий поверх ліфтом, передбачена доставка їжі з харчоблоку теж на ліфті, це теж перевага. Інклюзія - це включення дитини, яка має певні особливості, до дитячих груп загального типу, тобто ми не розмежовуємо дітей, згідно з діагнозами, потребами, а навпаки, включаємо і соціалізуємо», - розповіла методистка Житомирського спеціального центру розвитку дитини №41 Олена Бура.

У тендерній документації зазначено, що підрядник має завершити роботи до 1 вересня 2020 року, лише після цього розпочнуть набір дітей.

Нагадаємо, будівля ДНЗ №32 по вул. Коновальця (раніше вул. Якубовського) у Житомирі була збудована більш як 40 років тому. Типовий проєкт садочка не передбачав окремих спалень, тому його так і не ввели в експлуатацію. Проєкт добудови та реконструкції цього навчального закладу був включений до плану заходів з реалізації стратегії регіонального розвитку. Ним передбачалося виконання повного комплексу робіт для відновлення повноцінної роботи дошкільного закладу, в тому числі - придбання меблів та обладнання. Передбачалося, що в дитсадку виховуватиметься 100 дітей і будуть працевлаштовані 40 працівників освіти.

Як повідомляв Житомир.info, в серпні 2013 року тодішній мер Житомира Володимир Дебой розповідав, що за кошти міста виготовлена проєктно-кошторисна документація по відновленню дитсадка №32, вартість його реконструкції тоді оцінювали в 12 млн 700 тис. грн. Перший тендер на реконструкцію дитсадка, в якому перемогла фірма «Комунальник», провели ще за часи мера Дебоя.

У січні 2014 року управління капітального будівництва Житомирської міськради провело тендер на закупівлю робіт з реконструкції приміщень дитсадка №32, що на вулиці Коновальця (раніше - Якубовського), переможцем якого стала приватна ремонтно-будівельна фірма «Комунальник». У листопаді 2015 року голова Житомирської ОДА Сергій Машковський відвідав дитсадок №32 у Житомирі, де за 11,4 млн грн державних коштів та 1,2 млн грн коштів місцевого бюджету розпочалася реконструкція будівлі. 20 листопада 2015 через затягування ремонтних робіт губернатор пригрозив замінити підрядника і дав виконавцю робіт 2 тижні, щоб наздогнати терміни.

У березні 2016 року тодішній заступник мера Житомира з гуманітарних питань Матвій Хренов підтвердив інформацію про те, що до міської ради зверталися різні благодійні організації, які мали намір вкласти кошти у садочок № 32, відреставрувати та відкрити його зі збереженням профілю.

У грудні 2019 року на ProZorro з’явилося повідомлення, відповідно до якого управління капітального будівництва Житомирської міської ради мало заплатити ще 15 млн 986 тис. 465 грн ПРБВ «Комунальник» за реконструкцію приміщень дошкільного навчального закладу №32 по вулиці Коновальця,10 в місті Житомирі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: дитсадок № 32 реконструкція будівництво ДНЗ Коновальця  
Матеріали по темі