Місто

​Мультимедійне обладнання для житомирських шкіл купили за 2,8 млн грн у фірми, яка фігурує в кримінальному провадженні

17 липня 2020, 14:42

Департамент освіти Житомирської міської ради підписав договір з ТОВ “Поділля Фінанс” на придбання 82 комплектів мультимедійного обладнання для 29 шкіл та навчально-виховних комплексів міської об'єднаної територіальної громади. Один комплект мультимедійного обладнання складається з проєктора, інтерактивної дошки та ноутбука. Вартість підписаного договору - 2 млн 812 тис. 26 грн.

Джерело фінансування - місцевий бюджет. Термін поставки товару впродовж 90 календарних днів з моменту підписання договору.

Про це йдеться в договорі опублікованому 14 липня на ресурсі ProZorro

Очікувана вартість закупівлі становила 3 млн 280 тис. грн. Участь у торгах взяли чотири учасники: ТОВ “Поділля Фінанс” з пропозицією у 2 млн 812 тис. 26 грн, ФОП Здоренко Анна Валеріївна з пропозицію у 2 млн 864 тис. 260 грн, ТОВ “Еліс Вінер Компані” з пропозицією у 3 млн 233 тис. 355 грн та ФОП Дика Наталія Григорівна з пропозицією у 3 млн 259 тис. 992 грн.У документації ТОВ “Поділля Фінанс” тендерний комітет знайшов невідповідності. 25 червня замовник опублікував вимогу про усунення порушення, а саме упродовж 24 годин надати скан-копію договору про закупівлю товару за державні кошти від 12.09.2019 року із додатком до договору та видатковою накладною із зазначенням в ній номера та дати договору.

14 липня замовник закупівлі підписав договір із ТОВ “Поділля Фінанс”.
ТОВ “Поділля Фінанс” зареєстроване в Вінниці по вулиці Героїв Крут, 4 А. Спеціалізується фірма на оптовій торгівлі комп’ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням, статутний капітал - 1 тис. грн. Власником фірми є Богдан Михайлович Гвяздовський.

Зазначимо, що у січні 2020 року слідчий відділ Вінницького ВП ГУНП у Вінницькій області розпочав кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України: привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що 16.01.2020 до Вінницького відділу поліції надійшли матеріали УСБУ у Вінницькій області щодо привласнення коштів державного бюджету начальником відділу освіти Вінницької районної державної адміністрації під час здійснення публічних закупівель”, - йдеться у матеріалах суду.

Слідство встановило, що 25 червня 2019 року відділом освіти Вінницької районної державної адміністрації укладено договір з ТОВ «Поділля Фінанс» на придбання 28 ноутбуків Acer Aspire 3 A315-33 (NX.GY3EU.017) за ціною 12 тис. грн за одиницю та 28 багатофункціональних пристроїв Epson L3151 за ціною 6 тис. 500 грн за одиницю. Однак, за наявними даними, на момент укладання договору та проведення оплати за вказаний товар, фактична ринкова вартість ноутбуку Acer Aspire становила 7 тис. 800 грн за одиницю, а багатофункціонального пристрою Epson L3151 коштував 5 тис. 500 грн за одиницю.

Таким чином, службовими особами відділу освіти Вінницької районної державної адміністрації у змові з посадовими особами ТОВ «Поділля Фінанс» привласнено близько 145 тис. 600 грн.

Скріншот з матеріалів суду

Нагадаємо, 1 червня 2020 року департамент освіти Житомирської міської ради оголосив тендер на придбання 82 комплектів мультимедійного обладнання для 29 шкіл та навчально-виховних комплексів міської об'єднаної територіальної громади.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2018 року в Житомирській міській раді депутат Олександр Рибак заявив про «зґвалтування» системи ProZorro під час закупівлі мультимедійного обладнання для шкіл, де, за його словами, чітко прослідковувалась змова. Тож було вирішено проаналізувати дану закупівлю на порушення законодавства.

У червні 2019 році депутати Житомирської міської ради хотіли доручити департаменту освіти централізовано закупити мультимедійне обладнання для проєкту «Нова українська школа», але для цього не вистачило голосів. У листопаді того ж року Житомир.info вирішив дослідити, у кого закуповували мультимедійне обладнання та дидактичні матеріали житомирські школи, хто заробив на нецентралізованих закупівлях, подробиці читайте тут.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: освіта НУШ мультимедійне обладнання тендер закупівля Поділля Фінанс 
Матеріали по темі